Zigon Sehpayı Renkli Boyama İşlemi


Zigon sehpaları duracağı alana uygun olarak rengarenk boyayabilirsiniz. Evlendikten sonra en çabuk eskiyen eşya zigon sehpalar oluyor. Misafir dışında da kullanılan bir eşya olduğu için çabuk çizilebiliyorlar ya da alırken rengini beğenmemiş olabilirsiniz.

Zigon Sehpa Nasıl Boyanır

Zigon sehpa nasıl boyanır sorusu için cevap olarak sehpanın  ham maddesine bağlı diyorum , örneğin ; parlak ,ahşap,plastik,sunta gibi maddelerden yapılmış olabilir. Yeni çıkan boyalar ile artık üret,m maddesine bakılmadan işlem yapılabiliyor. Su bazlı boyalardan elinizde var ise yapacağınız işlemler aşağıda belirtilmiştir. Eğer bu tarz boyalardan elinizde yoksa ham maddeye bakarak da boyayı seçebilirsiniz.

Öncelikle astar kat çok önemli ve bunun için boyadan bir miktar alıp sulandırın bu miktar astar kat için 3/2 oranında olmalı. ikinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Diğer katlar için sulandırma yapmadan boya yapabilirsiniz. Boya işlemi için her kata bir gün kuruma süresi verin ve bekleyin. Boyama işleminiz tamamen bitince vernik atabilirsiniz.

 Diğer boyalar ile yapılacak olan işlem örneğin ahşap ise ahşap için boyadan alıp yine astar kat için biraz sulandırıp diğer katlarda sulandırma yapmadan boyayabilirsiniz.
Zigon sehpalarınızı renkli boyamak için ise su bazlı olan boyalardan küçük tüplerde olanları tercih edip bir kaç çeşidinden alabilirsiniz. Artan boyalar ile de dekor eşyaları boyayıp odayı renk olarak daha da uyumlu hale getirebilirsiniz.

Zigon Sehpa Boyama Örnekleri

Sizlere örnek olsun diye bir kaç sehpa görseli ekledim ve bu görseldeki sehpalar hamarat hanımlar tarafından boyandı hiç biri bu konuda tecrübeli değildi. Dekupaj ya da stencil gibi işlemler için sitemizden bu konular ile alakalı olarak yazılmış yazılara ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git