Zigon Sehpaya Stencil Uygulaması

Zigon Sehpaya Stencil Uygulaması
11 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 465 kez okundu.

Evdeki eşyalar eskiyince yenilemek isteriz fakat aynısından ya bulamayız ya da maddi açıdan erteleriz. Günümüzde eşya yenileme işlemi boyamalar ile güzelleşti hatta uygun fiyattaki ürünü alıp yepyeni iken boyayan çok arkadaşım var . Zigon sehpa da bu eşyalardan biridir. Zigon sehpalarınızı yenilemek istiyorsanız boyama yapabilirsiniz.  Zigon sehpa boyama uygulaması için gerekli malzemeler ; boya,fırça ve stencil işlemi yapacaksanız stencil şablonu. Fırça olarak benim tercihim aslında parmak rulo kullanmak küçük kısımlar için minik fırçalar tercih edilmeli.

Zigon sehpa boyama uygulaması için ilk olarak astar kat atmalısınız ve astar kat atmak için özel astar boyası da alabilirsiniz ya da boyanızı 3/1 oranında sulandırarak astar boya elde edebilirsiniz. Kuruma işlemi için her kata bir gün beklemelisiniz. Zigon sehpanın tamamen boyanması için en az üç kat boya yapmalısınız.

BUNA BAKTINIZ MI?  Alçıdan Taş Desenli Duvar Yapımı

Üç kat boyanıp tamamen kapanmayan ürün için bir kat daha boya işlemi gerekebilir. Boya işlemi bitip iyice kuruduktan sonra stencil yapmak istiyorsanız stencil işlemini de uygulayıp en son vernik atın ki işleminiz sağlam olsun.

Aşağıdaki sehpada uygulanan renkler lacivert ve beyaz . Boyalar su bazlı olduğu için kokusuz bir ortamda daha rahat işlem yapabilirsiniz.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git