Yumurta Kolisinden Çerçeve Süsleme


Yumurta kolisinden neler yapılabilir diye soran arkadaşlarımız için bir araştırma yapıp en güzel ve en kullanışlı yapılabilecek şeyleri bulup alternatifler sunmak istedik sizlere. Yumurta kolisi her eve giren bir nesne olduğu için atığından sadece kağıt malzeme toplayanlar faydalanıyor iken şimdi ise hanımlar atığından dahi faydalanıyor.

Yumurta kolisinden lale yapımı

Özellikle benim favorim çünkü ; çok fazla uğraşıp saçma şeyler yapmak yerine güzel şeyler üretip emeğimize verdiğimiz değeri arttırmamız daha mantıklı. Lale yapımı aşağıdaki çiçek türüne de örnektir ve çerçeve gibi nesneleri süslemek için kullanılabilinir.

Yumurta kolisinden süsler

Bu konu için verebileceğim örnekler arasında en güzeli tırtıl yapımı var. Çocuklarımıza son zamanlarda oyuncak beğendiremez olduk çünkü ; her istediğini önüne getiriyoruz ve onlar da doyumsuzluğun tadını çıkarıyorlar oysa ki dinlenmek için kendimize ayırdığımız zamandan tv  izlemek gibi aktiviteler yerine onlarla bir şeyler üretsek hem motor becerileri gelişir hem de onlara verdiğimiz değeri elbette anlarlar ve tırtıl yapımı da bu tür aktiviteler için çok güzel bir örnek.

Yumurta kolisinden tırtıl yapımı için gerekli malzemeler ; boya ,kürdan ,yün ip ve yapıştırıcı. Öncelikle altı adet yumurta koyulan iç malzemeyi kesip birbirlerine yapıştırıyoruz dilerseniz önce boyayın ki daha kolay olur renkleri için bir kırmızı beş yeşil koli içi ve daha sonra kürdanlara ip sarıp yapıştırıyoruz ve bu kürdanları kafa kısmına sağlayıp anten yapıyoruz göz vs çizip süslemek size kalmış.

Yumurta kolisinden kırkı çıkan bebekler için özel yumurtalar yapıp süsledikten sonra koliyi de boyayarak ve süsleyerek harika bir hale getirenler görmüştüm bu da bir fikir olabilir.

yumurta kolisini dikiş kutusu olarak da kullanabilirsiniz özellikle bir kutu almanıza gerek yok. Sizin de yumurta kolisinden yaptığınız geri dönüşüm projeleri varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git