Yoga Göz Yastığı Nasıl Yapılır


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Teknolojinin gelişimi ile bir yandan sevinirken bir yandan üzülüyoruz . Hava kirliliği, iş stresi , hayat şartlarının zorluğu gibi problemler sizi alkol ya da sigara gibi kötü alışkanlıklara itebilir, peki bu alışkanlıklar sizi rahata kavuşturacak mı ? Tabii ki , hayır!  O zaman ne yapıyoruz ? Yoga gibi ruhumuzu ve vücudumuzu dinlendiren alışkanlıklar kazanmaya çalışarak hem çevremizdekilere hem de kendimize iyilik yapıyoruz. Yoga için gerekli olan malzemeler ; mat, mat çantası, lavanta kokulu göz bandı.

Yoga zihnimizi arındırma, doğru düşünmeyi öğrenme ve kendimizi keşfetmenin ilk adımıdır. Ayrıca meditasyon, asanalar ve nefes teknikleri öğretilerini de içeren bir bütündür. Yoga’ya bir eğitmen ile başlamak en doğru yöntemdir. Eğitmen yardımı almadan yapacaksanız doğa ile iç içe olmanızı tavsiye ederiz.

Şimdi size gerekli olan malzemeler arasından lavantalı göz bandı hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu bant neden gerekli ve neden almalıyız gibi soruların yanıtı aşağıda yer alıyor.

Lavanta Kokulu Göz Yastığı

Yoga ve meditasyon gibi çalışmalarda dinlenme amacı ile kullanılan bir üründür. Lavanta kokusu ile rahatlama sağlarken yumuşak dokusu ile gözlerinizi dinlendirir. Günlük hayatta baş ağrısı ve stres için 10 dakika kullanmanız rahatlamanızı sağlayacaktır. Uyku öncesi rahatça uykuya geçebilmek ve uyku kalitenizi arttırmak için lavantanın eşsiz terapisinden faydalanabilirsiniz.

lavanta yastığı nasıl yapılır ?

Göz yastıkları 25×9 boyutunda %100 pamuk hava alabilen astar içerisine 80-90 gr lavanta, bir miktar keten tohumu ve pirinçten oluşan karışım koyularak dikilir. Daha sonra %100 Pamuklu organik kumaştan aynı boyutlarda yastık kılıfı dikilir bu şekilde yastık kılıfı çıkarılıp yıkanabilir. Kılıf üzerine istenilen desenler çizilerek kumaş kalemi ile boyanır. Ayrıca göz yastığınızı hijyenik olarak saklama için keten kumaştan kese dikebilirsiniz.

Görseller Demet hanıma aittir. Bu havalı ürünlere bir göz atmak ya da bilgi ve sipariş  için  https://www.instagram.com/dharmatasarim/ hesabından kendisine ulaşabilirsiniz.

Süslü ürünleri sevenler buraya 🙂 Yoga yastıkları dışında yoga mat çantası ve yoga için gerekli olan ürünleri instagram hesabından bulabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yoga Göz Yastığı Nasıl Yapılır Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Demet dedi ki:

  Göz yastıkları çok kullanışlı ve misssss gibi lavanta kokusuyla rahatlatıyor…

 2. Merve dedi ki:

  Bebeğim için gece bir kaç kez kalkıyorum bu da gözlerimi çok yoruyor ve uykumu alamıyorum acaba bu bantlardan alsam rahatlar mı gözlerim ?

  1. paspas dedi ki:

   Merhaba,gözleri dinlendirmekle kalmayıp baş ağrılarına da iyi geliyor Merve hanım .

Sayfa başına git