Yerli Malı Haftası Pano Hazırlama

Yerli Malı Haftası Pano Hazırlama
13 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 651 kez okundu.

Yerli malı haftası 12-18 Aralık arası kutlanan bir gelenektir. Benim okulda hatırladığım yerli malı haftasında herkes bir çeşit meyve sebze ya da yemek getirmişti ve herkes bir meyve sebze kılığına girip neye yaradığını falan anlatmıştık şimdi ise ödevler genellikle pano olarak yapıldığı için bende bir arkadaşımın kızı için yaptığı ödevi sizlere paylaşmak istedim. Yerli malı panosu için evinizde bulunan malzemeleri kullanmanız yeterli.

Öncelikle yerli malı panosu için gerekli malzemeler; çeşitli kuru baklagil ve kuruyemiş (nohut,fasülye,mercimek,fındık fıstık evinizde ne varsa artık) keçe , kurdele,yapıştırıcı,siyah karton, ambalaj kağıdı ya da streç film ya da buzdolabı poşeti de olabilir.

Öncelikle malzemeleri minik minik alarak buzdolabı poşetini küçük parçalara kesip içlerine yerleştirdikten sonra kurdele ile ağızlarını bağlıyoruz. Daha sonra siyah kartonun kenarına süslemeler yapıp iç kısmına bu minik ürünleri yapıştırıyoruz ve altlarına ne olup nereden geldiklerini yazıyoruz. Kenara ise keçeden elbise şekli kesip yapıştırıyoruz.

BUNA BAKTINIZ MI?  El Örgüsü Kız Bebek Hırka Modelleri

Aşağıdaki görselden kendinize örnek alabilirsiniz. Bu hafta ödev haftası bayanlar şimdiden kolay gelsin sizlere.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Meyve Sepetinden Avize Yapımı başlıklı makalemizde avizeni kendin yap, meyve sepetinden avize ve sepetten avize hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yerli Malı Haftası Pano Hazırlama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. aleynaoztrrk dedi ki:

    ben artık öğrencilerimle yerli malı haftası kutlamali pastali borekli zamanlara gelmek istiyorum

Sayfa başına git