Yer Kaplamayan Kitaplık Yapımı


Yer Kaplamayan Kitaplık Yapımı

Kentsel dönüşüm ile evler küçülünce eşyalar da fazla gelmeye başladı artık temel ihtiyaçlarımızı karşılayacak olanları alıp çok fazla süslü olanları bırakır olduk. Kitap okuma alışkanlığı ülkemizde çok az sayıda olduğu için evlerinde kitaplık olan insan sayısı da az ya da var olanlar da okuyan kesim olduğu için kitaplık sahibiler.

Kitap okuma sevgisini çocuklarımıza aşılayabilmek için telefonları ve tabletleri bırakıp onlara kitap okuyalım. Gelelim kitaplık yapımına ; ahşap parçalarından kitaplık yapımı çok zor bir işlem değil sadece vida , matkap gibi araç gereç elinizde var ise hemen işleme geçebilirsiniz.

Kitaplığı koyacağınız alana bağlı olarak yatay dikey ya da parça parça olarak yapmak size kalmış. Kitaplık modelleri aşağıda bulunmaktadır kendinize aşağıdaki görsellerden örnekler alabilirsiniz.

Eğer bir yerde kolon ya da çıkıntı gibi görüntü bozan bir şekil varsa evinizde orayı güzelleştirmek amacıyla kendiniz kesip biçip fazla yer tutmayan bir kitaplık yapabilirsiniz.

Kitaplığınızı yaptıktan sonra boyarsanız çok daha güzel olur favori renklerim yaprak yeşili ve kırmızı.

Etiketler:

Yer Kaplamayan Kitaplık Yapımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. osman osmancık dedi ki:

    evlerde yer tasarrufu gerçekten çok önemlidir, fakat yer tasarrufu yapacağız diye de evin güzelliğinden de vaz geçmemek lazım. Resimlerini paylaşmış olduğunuz kitaplık gayet güzel yer tasarrufu yapıyor olmuş olsa da malesef görsel olarak benim gözüme çok iyi gelmedi. bilginize kolay gelisn.

Sayfa başına git