Yemek Takımını Maviye Boyama


Son zamanlarda beyaz ya da eskitme rengi gibi renkler dışında yeşil,mavi mor gibi canlı renkler moda oldu. Beyaz mobilya içerisinde en sevilen renk olma durumunda popülerliğini hala kaybetmezken diğer canlı renkler ile yapılan işlemler gerçekten çok modern bir hava katıyor. Bu senenin en tutulan modası olan siyah beyaz ile çizgili kareli gibi desenler her yerde kullanılıyor.

Sandalye oturakların da kullanılan siyah beyaz kumaşlar artık her kumaşçı da yer alıyor. Siz de yemek takımınızı canlı renkler ile boyamak daha modern kılmak istiyorsanız işlemleri sırasıyla yazıyorum. Yemek takımı artık çok kullanılmıyor nedeni ise kentsel dönüşüm ile odaların küçülmesi ve yemek eşyalarının vitrinlerde sergilenmesi de moda dışı olarak görülür oldu.

Yemek takımını maviye boyama işlemi için gerekli malzemeler ; fırça, parmak rulo, boya ve kağıt bant . İşleme başlamadan önce çekmece kulubu gibi alanlar için kağıt bant kullanın ki boya bulaşmasın. Boyama işlemi için ilk olarak astar kat atmak gerekiyor. Astar kat için satılan astar boyalardan alabilirsiniz dilerseniz boyadan küçük bir parça alıp çok az sulandırarak astar boya kendiniz yapabilirsiniz.

Astar kat attıktan sonra boyanın kuruması için bir gün bekleyin. İkinci kat için sulandırma yapmadan yine boyama yapın ve yine bir gün kurumasını bekleyin. Eğer sandalyelerin kumaşları da değişecek ise önce boyama yapı sonra kumaş değişimi yapın ve evde kumaş kaplama işlemi için de sitemizden yararlanabilirsiniz.

İşlemin güzel olabilmesi için dört kat boyama işlemi yapmanız gerekiyor ve her kat için bir gün kurumasını bekleyin. Son olarak da cila atmayı unutmayın ki yaptığınız boya atmasın. Cila yani vernik işlemi için de bir kaç kat yaparsanız daha sağlıklı bir işlem yapmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git