Yemek Odasını Beyaza Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Yatak odalarını hatta mutfak , banyo ,balkon aklınıza gelebilecek her odayı tamamlayan  hanımlar durmamış yemek odası takımını da boyamışlar. Mutfak ve fayans boyamaktan daha kolay olan bu işlem için beyaza boyama kararı aldıysanız işleme başlamadan önce püf noktalarını dikkatle okumalısınız.

Soru olarak yemek odasını nasıl boyarım kalıbını çok duyar oldum bu yüzden sayfamda anlatmak istedim umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yemek Odasını boyatmak istiyorum.

Yemek odası takımı renginden sıkıldıysanız ya da yanlış seçim yaptığınızı düşünüyorsanız elbet boyatma kararı alırsınız eğer kendinize güveniniz tam ise kendiniz de boyayabilirsiniz.   Boyama yapmak için özel bir yeteneğe sahip olmanıza gerek yok ,biraz özen ve sabır ile siz de boya yapabilirsiniz.

Yemek odası boyama işlemi

Yemek odası boyama işlemi için gerekli malzemeler ; boya,parmak rulo,ince fırça ve vernik. Boya rengi size kalmış su bazlı ve kullanacağınız ürüne uygun olması yeterli. Yeni çıkan su bazlı boyaları her alanda kullanabiliyoruz artık. Boyama işlemi için öncelikle astar kat atmamız gerekiyor. astar kat için boyadan bir miktar alıp 3/2 oranında sulandırdıktan sonra parmak rulo ile boyama işleminizi yapabilirsiniz. Bir gün kurumasını bekledikten sonra ikinci kat için boyadan bir miktar alıp 3/1 oranında sulandırma yapın. Daha sonraki katlar için sulandırma yapmadan direk boyayabilirsiniz. Her kat için bir gün kurumasını beklemeyi unutmayın.

Dekupaj ya da stencil gibi işlemler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yukarıda bulunan görsellerden kendinize fikir edinebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git