Yatak Odasına Büyük Ebatta Örgü Paspas Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Örgü paspaslar önceden çok meşhurdu ve hamarat hanımlar örüp odalara sererdi o zamanlar hastalıklar az muhabbetler çoktu şimdi yerini naylon halılar aldı çünkü herkes yün halı alamıyor nedeni ise pahalı olması bazen de pahalı halı alıyoruz bakıyoruz ki naylon az da olsa var her neyse eski paspasları siz de özleyenlerden iseniz eskileri yad etmek için paspas örüp evde farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

Yatak odasına paspas örnekleri aşağıdaki görsellerde bulunmaktadır.Penye ipten paspas örebilirsiniz, tığla paspas yapabilirsiniz , sakallı ipten paspas,yuvarlak gibi şekillerde paspaslar yapabilirsiniz.

Aşağıda bulunan paspas örneği (büyük yıldız şekli) şu an hayatta olmayan bir teyzemiz tarafından eski ördüğü şeyleri sökerek yapılmış, bu sıralar penye ipten örülen paspaslar çok moda hem yapımı kolay hem de çabuk örülüyor diye duydum nedeni ise ipin kalın olması. Penye ipten tığ ile paspas yapmayı düşünüyorsanız sitemizde özel olarak bu konuya yer verdik.

En kolay yapılan paspas modeli penye ipten olunca en çok penye ip paspas örnekleri yer almış olabilir. Ördüğünüz paspas altına ebatına göre havlu dikerseniz paspas hem kaymaz hem de daha sıcak tutar.

Parça parça örülen paspaslar var,renkli olanlar var, eğer örgü bilmiyorsanız (benim gibi) halat ip ile örülen paspas modelleri var ve yapımı da çok basit. Sizlere tavsiye ederim sonuç gerçekten muhteşem güzel oluyor. Halat ipten paspas yapımı için tıklayabilirsiniz. Ölçüsü size kalmış sadece halat ip ,silikon ve mukavva ile çok güzel paspaslar yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yatak Odasına Büyük Ebatta Örgü Paspas Yapımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Penye İp dedi ki:

    güzel fikirler. emeğinize sağlık

Sayfa başına git