Yatak Odası Takımını Griye Boyama İşlemi


Yatak Odası Takımını Griye Boyama İşlemi

Eskiyen yatak odası takımlarını boyamak hem çok zevkli hem de maliyet olarak ucuz bir yöntem olduğu için son zamanlarda en çok boyanan listesinde mutfak dolabından sonra yatak odası takımı ikinci sırada yer alıyor 🙂 Eğer yatak odası takımınızın renginden sıkıldıysanız ya da deformeler olduysa boyayarak geri dönüş yapabilirsiniz hatta boya sonrası sıtencil işlemi de çok hoş oluyor.

Yatak odası boyamak için gerekli malzemeler; boya,fırça ve sıtencil işlemi yapacaksanız sıtencıl kağıdı. Eğer çok koyu bir renkten açık bir renge boyayacaksanız ya da tam tersi ise en az üç kat boyama yapmanız gerekiyor.

Evde mobilyayı beyaza boyama işlemi en çok tutulan renk olduğu için beyaz renk her yerde en çok satılan ve boyanan renk.

Polisan x1 ile mobilya boyayanlar çok var etrafımda ve bu boya vernik gerektirmediği için boya işleminden pek anlamıyorum diyen bayanlar için bu markayı tavsiye ediyorum çünkü ; fırça izi falan olmuyor. Su bazlı boyalar ile yapılan geri dönüşümlerde bazen fırça izi olabiliyor bunun için çok dikkat etmek gerekir. Eğer ilk defa boyama yapacaksanız  boya işlemini uygulayacağınız alanı ve boyayı iyi tanıdıktan sonra işleme geçmelisiniz.

Yatak odasını griye boyayan arkadaşım üç kat boyama işlemi yapmış ve her kat için bir gün beklemiş yani üç gün sonunda yeni bir yatak odasına sahip olmuş.

Eğer siz de bu işlemi yapmayı düşünüyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git