yatak odası takımı boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Yatak odası takımı model ve ham madde olarak ne olursa olsun yeni çıkan su bazlı boyalar ile boyayabilirsiniz. Çizilen zamanla eskiyen yatak odası takımından hemen vazgeçmeyin. Boyayarak da yenilemek mümkün. Yatak odası takımı boyama işlemi gözünüzde büyüyebilir. Gerekli talimatlara uyarsanız siz de yenilme işleminin üstesinden gelebilirsiniz. Atmayıp yenileyerek hem bütçeye katkı sağlayın hem de israfı önleyin.

evde mobilyayı beyaza boyama

Evde mobilya boyama işlemi sıradan ev işleri gibi yapılır oldu. Boş zaman değerlendirme hobileri arasına ev eşyası boyama işlemi de eklenir oldu. Bayanlar artık saçma evlilik programı izlemek yerine evini güzelleştirme çabası içerisinde ki geri dönüşüm olarak inanılmaz büyük ilerleme var. Boya renkleri arasında da en çok satılan ve en çok tercih edilen renk  beyaz. Çelik kapı,iç kapı, ünite,mutfak dolabı her alan da bu renk en çok tutulan renk ve nedeni de evi ferah göstermesi.

Evde mobilyayı beyaza boyama işlemi için öncelikle gerekli malzemeler ; parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmaya gerek yok.

Astar kat boyama yapılırken işlem kötü gibi durabilir daha önce boya yapanlar bunu fark edebilir fakat ; ilk defa eşya boyayan kişi biraz endişe duyabiliyor. İçiniz rahat olsun ilk kat her zaman bulanık bir görünüm alır ama ikinci katta bile fark edebilirsiniz boya kurudukça boyanan alan güzelleşir.

Ahşap için hafif bir zımpara yaparsanız işlem daha iyi sonuç verir. Mobilya boyama işlemi sonrası vernik olarak mat ya da parlak vernik seçimi size kalmış. Vernik için de en az üç kat atmanızı tavsiye ederim.

mobilya rengi değiştirme nasıl yapılır

Mobilya renginden sıkıldaysanız değiştirmek için folyo ile kaplama, boyama ya da kapak değiştirme gibi işlemleri tercih edebilirsiniz. Folyo işlemi için ; sünger , saç kurutma makinesi ve folyo yeterli. Yapışkan bir madde olduğu için işlem zor gibi görünebilir ancak aşağıdan yukarı ve sünger ile hava kalmadan yavaş yavaş yaparsanız gayet kolay olduğunu görebilirsiniz. Bu işlem de uzmanlaşan hanımlar kurutma makinesi yardımıyla işlemi şipşak hallediyorlar. Kabarcık olan yere makineyi tutup gerdirin ve tekrar yapıştırın göreceksiniz ki dümdüz olacak.

Boyama işlemi için yukarıda belirttiğim maddeleri göz önünde bulundurmanız yeterli. Kapak değişimi için ise marangozlardan yardım alıp anlaştığınız takdirde sipariş vererek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git