Yatak Odası Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Yatak odası fiyatları son zamanlarda çok arttı evleneceklere dua ederken kendi yatak odamızı da yenilemeyi tabii ki istiyoruz fakat ; evlenirken çiçek gibi yaptığımız evimiz ve eşyalarımız zamanlar çizilebiliyor. Her şey den tasarruf edebilen hamarat hanımlar yatak odalarını kendileri boyuyor artık hatta öyle güzel şeyler ortaya çıkarıyorlar ki kendi evlerinin mimarı oldu hepsi diyebilirim. Siz de bu becerikli mimarlar gibi olmak için sadece yapacağınız işleminin püf noktalarına dikkat edip harika işler yapabilirsiniz.

Yatak Odası Boyama Fikirleri

Yatak odasını boyamak için öncelikle ana renk belirleyin daha sonra dilerseniz üzerine eskitme gibi çalışmalar yapabilir ya da stencil yaparak modern görünüm kazandırabilirsiniz. Stencil desenleri artık her yerde! Bu yıl stencil desenlerini duvarlarda, halılarda kazaklarda bile görebilirsiniz. Dekupaj da bu güzel işlemlerden biri.

Yatak odası boyama fikirleri için sizlere aşağıya bir kaç adet görsel bıraktım hepsi ayrı güzel boyanmış yatak odaları. Bazıları neredeyse otuz yıl kullanılmış olmasına rağmen sadece boyanarak yepyeni olmuş hatta bu özellikte bulunan ağaçtan yapılmış yatak odaları artık yok diyebilirim var olanlar da çok pahalı.

yatak odasını beyaza boyama

Yatak odasını boyamak için kullanılan en favori renk beyaz. Beyaz her yerde daha bir asil durduğu herkes tarafından biliniyor. Bu sene kulplarda kullanılan püsküller çok moda. Maalesef benim kulplarım bu duruma elverişli olmadığı için hiç bir yere takamadım 🙁 Eğer sizin kulplarınız bu duruma elverişli ise sakın kaçırmayın.

Yatak odasını boyamak için gerekli malzemeler ; su bazlı boya,parmak rulo,ince fırça,su bazlı vernik (parlaklığı size kalmış) . Öncelikle astar kat için boyadan bir miktar alıp 3/2 oranında sulandırdıktan sonra parmak rulo ile boyama işleminizi yapabilirsiniz. Bir gün kurumasını bekledikten sonra ikinci kat için boyadan bir miktar alıp 3/1 oranında sulandırma yapın. Daha sonraki katlar için sulandırma yapmadan direk boyayabilirsiniz. Her kat için bir gün kurumasını beklemeyi unutmayın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git