Evde Cibinlik Yapımı


Cibinlik yapımı oldukça kolay olduğu için sizlere bunu anlatmak istiyorum. Son dönemde yayınlanan dizilerdeki cibinlikler (özellikle Osmanlı dönemini gösteren diziler ) kadınların ilgi odağı olunca mobilya firmaları tabi durmadı bebek odaları, genç odaları ve çeyiz takımında satılan başlıklara koyulan cibinliklerle doldu taştı. Yatak odasını önceden alıp cibinlik sahibi olamayanlar ise cibinlik almaya karar verince fiyatlarının yüksek olduğunu da görünce mutsuzluğa kapılıveriyor. Aslında cibinlik yapımı hem çok ucuz hem de çok kolay.

Cibinlik yapımı için gerekli malzemeler ise;

 • İstediğiniz renkte tül (bu bebek doğduğunda kapılara asılan tüllerden ve süs malzemeleri satan her yerde bulunuyor),
 • Cibinlik için plastik çit (internette bulabilirsiniz ve tekzen de satılıyor),
 • Süslemek için çiçek.

Cibinlik Yapımı

Öncelikle plastik çiti eğer matkap varsa dübel yapıp vidayla sağlamlaştırabilir ya da direk çivi çakabilirsiniz eğer duvara zarar vermek istemiyorsanız çift taraflı bant kullanın ama çok da sağlam olacağını sanmıyorum. Sonrasında çitleri eğer çift kişilik yatak ise iki adet çit alıp birbirine geçiriyorsunuz ve yuvarlak yapıyorsunuz sonrasında tülleri iki tarafına da yapıştırıyorsunuz çitin arkasından ve çiti duvara çaktıktan sonra yatak başlıklarına tülleri bağlayın ya da dikin ya da yapıştırın orası size kalmış ve çiçeklerler süsleyin.

Aşağıda bulunan fotoğraflardan örnek alabilirsiniz.

Hadi size kolay gelsin.

Görmüş olduğunuz gibi evde cibinlik yapımı oldukça kolaydır. Sadece istediğiniz tülü bulabilmek önemlidir. Bu işlemden sonra sadece sizin fikir ve düşüncenize göre modeller yapabilir ve de yatak odası, çocuk odası gibi alanları güzel bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Etiketler:

Evde Cibinlik Yapımı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. paspas dedi ki:

  yatak odası cibinlik yapımı ile ilgili aramalar
  cibinlik kasnağı
  cibinlik nasıl süslenir
  cibinlik yapımı youtube
  cibinlik tavana nasıl takılır
  cibinlik süslemesi
  beşik cibinlik modelleri
  yatak odası cibinlik satın al
  cibinlik demirine tül nasıl takılır video

 2. rabia dedi ki:

  Mrb. Elinize saglik cok guzel gorunuyo.Benim merak ettigim cit normal de tekzenin sitesinde düz duruyo bunu nasil ovallestirdiniz..

  1. paspas dedi ki:

   Merhaba, elimizde bükerek yapınca daha hoş durdu siz de yapabilirsiniz zor bir şey değil.

Sayfa başına git