Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri


sizlere bu yazımızda  Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Evinizde işinize yaramayan belki de çöpe gidip heba olacak ürünleri yaratıcı fikirler ile kullanılabilir hale getirecek bir kaç yöntemden bahsedeceğiz.

Son zamanlarda öğretmenler çok fazla geri dönüşüm ödevi veriyor ve bu beni çok mutlu ediyor. Öğrenciler geri dönüşümün değerini bilmeli ve bir şeyler üretmeli. Her zaman evlatlarımızın önüne her şeyi hazır koyarsak onlar da beceriksiz,hayal gücü olmayan ve her şeyi hazır bekleyen bireyler haline gelir. Her şeyi hazır koymaktansa bizlere yardım etmesini ve geri dönüşümü öğretmeliyiz.

Yaratıcı geri dönüşüm fikirleri diye bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü;  hepsi yaratıcı. Eğer ödeviniz varsa sizlere yardımcı olabilmek için bir kaç örnek göstermek istiyorum.Çoraptan oyuncak yapabilirsiniz mesela. Bunun için malzemeler keçe ve çorap. Küçük gelen penyeden bere yapımı mesela. Aşağıda görsellerde bulabilirsiniz.

Geri dönüşüm her üründen olabilir yani kitaplıktan tv ünitesi ve aynı şekilde tv ünitesinden kitaplık elde edebilirsiniz. Aşağıda bulunan görseller size daha iyi yardımcı olabilir. Paletlerden ve otomobil lastiğinden yapılan geri dönüşümleri çok beğeniyorum. Paletten yatak,ünite,kitaplık,kalemlik,masa,köşe koltuk daha bir çok şey yapabilirsiniz. Lastikten kuyu görünümü,sehpa ve puf yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git