Yanmış Çaydanlık Nasıl Temizlenir ?


Yanmış çaydanlık sorunu herkesin başına gelebilir. Muhabbetin tatlılığı ile birlikte suratımızda kocaman olan gülümsememiz burnumuzun tuhaf kokular alması ile sonlanabilir. Hiç tadınız kaçmasın, her şeyin çözümü vardır elbet. Yanan demlik dışı kadar bazen içi de kötü hale gelir. Bir daha kullanamayacağınızı düşündüğünüz çaydanlık için bir araştırma yapıp kolay şekilde nasıl temizlenebilir yanıtları aşağıda yer alıyor.

Yanan çaydanlık içi nasıl temizlenir

Yanan çaydanlık için ya da kireçlenmiş de olabilir, leke olabilir hiç fark etmez limon tuzu ve su ile her lekeden kurtulabilirsiniz. Öncelikle limon tuzundan bir kaç adet koyup sabaha kadar bekletin ve beş on dakika kaynatın. Limon tuzu yoksa kabuğunu da deneyebilirsiniz. evinizde temizlik yaparken  temizlik maddesi kullanmak zorunda değilsiniz ,gayet organik ve sağlıklı malzemelerle temizlik için ciddi hastalıklara davetiye çıkartmadan eviniz pırıl pırıl olabilir.

yanan çaydanlık parlatmak için ne yapılır

Yanan çaydanlığın dışı için maalesef sade limon tuzu yetmeyebilir. Çaydanlık dışını kalaylatmak ya da böyle zor zamanlar için cif gibi temizlik ürünlerine sarılabiliriz. Poşet yardımıyla cif sıkıp çaydanlığı ovun, bir kaç arkadaşımdan bu işlemi yapıp çok memnun kaldıklarını duymuştum. Kül ile parlatma işlemini daha önce belki hiç duymadınız ama eskiden ninelerimiz bu şekilde eşyalarınızı parlatırmış. Eğer kimyasal maddeye hayır diyorsanız külle ovmayı deneyin. eklemiş olduğum video da işlemi detaylı olarak anlatmaktadır.

Sizinde bu konu hakkında fikir ya da eleştirileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı araştırma yaparak cevapladığı için hemen cevap veremeyebilirim ancak sorularınız ya da görüşleriniz benim için çok değerli bunu bilmenizi isterim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git