Virüs Şal Model ve Renkleri


Son zamanlarda moda olan örgü ve boyun bağı olarak kullanılan şallar çok da hoş duruyor. Yapımı zor görünen  bu şalları örmek çok da zor değil. Milona cake marka ip ile yapılan şallar yapılan kişiler tarafından çok satılıyor.

Virüs şal adı altında örülen şal modeli gören herkes tarafından beğeniliyor ve herkes nasıl örüldüğünü soruyor diye bir araştırma yapma kararı aldım. İp markasını yukarıda yazdım şimdi de biraz nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim sizlere.

Virüs şal nasıl başlanıyor diye soran çok oldu bu yüzden önce nasıl başlandığını açıklamak istiyorum.  Virüs şal için iki numara tığ ve milano cake ip kullandım ve ilk önce on tane tığ ile zincir çektim ve zinciri halka yapmak için baş ile sonunu  birleştirdim ve yirmi zincir daha çektim ve trabzanları ikili trabzan olarak çalıştım motifi üç kutucuk olarak tamamlayıp çevirerek ikinci sırayı zincirleri 5 olarak çalıştım. 4. sırada ortadaki trabzanları tepesine batarak toplam 9 trabzan yaptım ve altıncı sırada birer trabzan atlayarak 1 trabzan 5 zincir 4 kutucuk yaptım.

Örgümüz bu şekilde alt sıralarda aynı çalışma tekrar ederek devam ediyor. Virüs şalın diğer adı baktüs olarak da geçebiliyor başka isim diye aldanmayın aynı çalışmadır. Tığ numarası ve ip seçimi illa bu olacak değil size kalmış.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git