Vileda Sapından Lambader Yapımı


Salon en çok bulunduğumuz odalardan biri olduğu için dekoru duvar rengi ve süslemeleri bizim için çok önemli. Mobilya seçimi yaptıktan sonra sıra dekorasyona gelince bazen çok fazla harcadığımızı düşünüp bazı şeylerden kendimizi mahrum bırakabiliyoruz. Lambader de bu dekorasyon parçalarından biri olduğu için ben de araştırma yapıp en uygun nasıl yapılır ve en güzel nasıl olur gibi soruları kafamda yanıtladıktan sonra sizinle paylaşmak istedim. Aşağıdaki görsellerde bulunan tüm lambaderler el yapımıdır.

Vileda sapından lambader yapımı için gerekli malzemeler ; üç adet vileda sapı fırça sapı da olur, üst kısmı için yoğurt kovası,sepet,su şişesi daha bir çok şey olabilir. Eğer boyama yapacaksanız boya ve fırça süsleme gereçleri de size kalmış.

Üç adet ayağı birbirine üçgen şekline getirip bağladıktan sonra şapka yapımı için eğer kova ise kovayı boyayıp ve süsleyip su şişesi ise ağız kısmını kestikten sonra boya yaparak ve daha sonra ışıklandırma için duy ve kablo kısmını elektrik malzemesi satan yerlerden  alabilirsiniz.

Şapkasını yaparken duy kısmını koymak için iki adet tahta parçasını çapraz hale getirip birbirine bağlamalısınız. Lambader yapımının püf noktası vileda saplarının uç kısımlarını kesmek. Lambader sahiplerinden birinin yapım yorumu şöyle ; Çivi ile birbirine birleştirdik sonra sopanın üzerine resimde de var t şeklinde olan küçük sopaları da üzerine çivi ile sabitledik sonra kovayı üzerine geçirip tekrar çivi yardımıyla sabitledik bu kadar.

Şapka kısmı için eski avizenizi değerlendirirseniz boya derdinden de kurtulmuş olursunuz.

 

Etiketler:

Vileda Sapından Lambader Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Lambader yapımı dedi ki:

    elimde eski 2 adet vilada sapı var ve birkaç gereksiz kullanmadığım şeyler var. bir iki de eşarp var, nasıl bir lambader çıkarabilirim bunlarla maliyeti ne olur?

  2. sultan dedi ki:

    Kolay lambader yapımı diye araştırırken bu site ilgimi çekti,lambader yapmak istiyorum diyen bayanlar bu sayfaya bakmalı bence çünkü ; yoğurt kovasından lambader yapımı bile var.

Sayfa başına git