Tuz Küresi Yapımı


Tuz lambaları bilindiği üzere bulunduğu odadaki mikropları yok eder ve astım,bronşit gibi hastalar için daha rahat nefes almalarını sağlar. Tuz lambası nasıl yapıldığı hakkında fikrim yok fakat buna benzer küreler,kaseler yapabilirsiniz ve aynı sağlıklı şekilde aynı faydaları sağlar sizlere.

Tuz küresi yapımı için gerekli malzemeler; kaya tuzu ,su ve kap. Yapılan kabin yarısına kadar tuz üzerine çıkacak kadar su koyun bir karıştırın petek varsa peteğin üzerine koyun o zaten kendiliğinden oluşacak devamlı petek üzerinde tutmayın arada altına koyun bu kadar.

Kullanacağız kap size kalmış örneğin ; kase ya da küçük kavanoz olabilir. Tuz ve suyu koyduktan sonra sizin yapmanız gereken hiç bir şey yok kendiliğinden içinde bulunan kabı kaplar.

Kuruyunca sertleşiyor ve dökülme yapmıyor.

 

Etiketler:

Tuz Küresi Yapımı Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. Tuz küresi mucizesi dedi ki:

  astım hastasıyım, özellikle kış aylarında büyük sıkıntılar çekiyordum.. taa ki geçen sene tuz lambası alana kadar, tuz lambasını ilk çalıştırdığımız haftalarda adeta tozları etrafında toplamıştı.. alırken hiç inanmayarak almıştım fakat çok faydasını gördüm.

  Tavsiye: Tuz lambasını belli aralıklar ile değiştirin yenileyin çünkü nasıl oluyorsa üzerindeki özellik mi kayıp oluyor nasıl oluyor anlamıyorum, bir şekilde bir süre sonra özelliğini yitiriyor.

  Bir defa tuz lambası kullanan astım hastaları sürekli kullanacağını tahmin ediyorum. herkese faydası olsun diye yazıyorum.

 2. melek dedi ki:

  Yapın nemlendiriyor ve odanın havasını değiştiriyor ve mikrop kırıcı özelliği varmış

 3. sebahat dedi ki:

  Iri kaya tuzunu bi kasenin dibine dökün mesela bi yemek kaşığı ile başladım ben ne tepeleme ne silme arası benimki. Üstünü geçecek kadar su ekleyin peteğin üzerinde bekletin. Suyu tükenınce tekrar su ekleyin

 4. Tuz küresi dedi ki:

  tuz küresi yapmak için, bu malzemeleri denedim, ne kadar kolaymış. bakalım şimdi astım hastağlığı için faydası olacakmı teşekkürler.

 5. Esmanur güzel dedi ki:

  özellikle, Tuz küresi yapımına eklenecek duayı da eklediğiniz için daha önce hiç bir foruma yazmamış olmama rağmen buraya geldim konunuza yazıyorum.
  Sizden teşekkür ederiyorum Allah razı olsun.
  Ayrıca Astım hastaları tuz laması ve Tuz küresini evlerinden eksik etmesinler çok faydalı bilginiz olsun.

  1. paspas dedi ki:

   Estağfurullah,biz teşekkür ederiz.Tuz küresi duanız umarız kabul görür.

 6. Feheda dedi ki:

  Fotoğrafta sehpa üzerinde duruyor kürenin ama yazınızda ben hep petek üzerinde durması gerekiyor muş gibi anladım. Hangisi dogru? Evimiz sobalı da. Bilemedim nasıl yapayım! Gece yattığım odaya alsam olur mu? Bir de nasıl devam edeceğiz? Arada bir değiştirerek mi yoksa hep aynısı mı duracak?

  1. paspas dedi ki:

   Merhaba,sanırım yanlış anlamışsınız sıcak yerde daha çabuk oluşuyor fakat ; ben sürekli petek üzeri gibi yerlerde sürekli tutmayın yazmıştım. Sobalı evlerde yapan arkadaşlarım da var. Sıcak bir ortam olması yeterli. Zamanla kendiliğinden oluşacaktır.İyi günler

 7. Derya dedi ki:

  Mrb faydalı bilgiler için çok teşekkürler normal sofralarda kullandığımız yüz ile olurmu acaba iri tuzmu lazım illa

  1. paspas dedi ki:

   Merhaba,rica ederiz. Sofra tuzu ile de yapan hanımlar oldu fakat ; kaya tuzunun daha yararlı olacağını söyleyebilirim 🙂

 8. Derya dedi ki:

  Pardon tuz demek istedim klavyenin acizliğine uğradım 😊

  1. paspas dedi ki:

   Rica ederim,hiç önemli değil 🙂

Sayfa başına git