Tuvalet Taşı Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Tuvalet taşı yani tuvalet fayansı boyama işlemi son zamanlarda çok yapılıyor. Tuvalet ve banyo fayansı değişimi hem maliyet açısından hem de temizlik açısında çok zor gelebiliyor. Kiracı olanlar bu durumdan mutsuz olabiliyor. Tuvalet fayanslarını boyayarak sizin bile inanamayacağınız kadar güzel bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tuvalet Boyama

Klozet boyayan çok fazla hamarat hanım gördüm özellikle klozet boyamak isterseniz buraya tıklayarak detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz. Küçük de olsa biraz açıklayayım size ; Klozet boyama işlemi çok zor bir uygulama değil ve genel olarak seçilen renkler ise altın rengi ve siyah ya da ikisini bir kullanıyorlar. Boyama işlemi için ilk olarak astar kat atıyoruz ve bir gün bekletiyoruz boyayı 3/2 oranında sulandırmamız gerekiyor. İkinci katta ise 3/1 oranında boyayı sulandırmalıyız ve yine bir gün bekletmeliyiz. Aşağıda bulunan resimler eski banyosunu yenileyen hamarat bir hanıma aittir.

Tuvalet Fayansı Boyama

Fayans boyama işlemi imkansız gibi durabilir oysa ki püf noktasına dikkat edildiğinde her şeyi yapmak mümkündür. Fayans boyamak için gerekli malzemeler; boya,fırça,taş vernik,stencil kağıdı eğer çizgili çalışma yapacaksanız da kağıt bant yeterli. Fırça için parmak rulo daha avantajlı olabiliyor tercih size kalmış. Banyo yenileme işlemi için sabır gerekiyor özenle  ve tam anlamıyla bitmesi için bir ay kadar sabretmelisiniz. Süre çok çok uzun gelebilir ama banyo kullanım dışı olmuyor bu süreç boyanın tam kuruması için.

Boyayı uygularken her kat için bir gün kuruma süresi verirken ikinci kat için boyayı 3/1 oranında sulandırıp diğer katlar da ise sulandırma yapmadan boyaya devam edebilirsiniz. İkinci bir banyonuz var ise duşakabin,küvet hatta tuvalet bile boyayabilirsiniz. Boyanan yerin iki üç hafta kullanılmaması gerek (sıcak su boyayı kabartır) Vernik attıktan sonra yirmi gün çok önemli.  Tuvalet bile derken fayans harici tuvalette boyanabilir.

 

 

Etiketler:

Tuvalet Taşı Boyama Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Cabbar İYİNİŞAN dedi ki:

    Tuvalet taşı boyamak da nedir, Tuvalet dediğin Ruşen amcanın dişi gibi değil.. Tuvalet dediğin Çağla şikelin Dişi gibi beyaz olması gerekir.

  2. Mukadder Karasu dedi ki:

    Banyolar rutubete müsait olduğundan olsa gerek çok çabuk deforme oluyor.

  3. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Boyamada sınır yok yeni nesil boyalarla herşey boyanabilir teknoloji çok ilerledi

Sayfa başına git