Tülden Fon Perde Yapımı

Tülden Fon Perde Yapımı
10 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 1.460 kez okundu.

 Tülden Fon Perde Yapımı

Eski tüllerinizden fon perde yapabilirsiniz. Annem yeni bir yazlık aldı ve eski tülleri atmak üzereyken fon perde yapabileceğimizi düşünüp bir denemek istedim ki ben dikişin “d” sini bilmem ( yani herkes yapabilir).

Büzgülü perde nasıl dikilir diye soran olursa illa ki dikiş konusunda az da olsa fikri olmalı ve videolardan destek almalıdır. Ben büzgülü olan tülü altından kesip boya ile de boyayarak fon perde yaptım.

Perde dikim örneklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda bulunan görseller kimi bana kimi de aynı işlemi yapan hamarat hanımlara ait yani alıntıdır.

Eğer mutfak perdesi dikmeyi düşünüyorsanız kesinlikle dikiş bilmeli ve dikiş makineniz olmalıdır. Halk eğitim kurslarından da yararlanabilirsiniz. Tülden fon perde dikimi için gerekli malzemeler eski tül, makas, iğne iplik ve kumaş boyası.

BUNA BAKTINIZ MI?  sandalye boyama nasıl yapılır

Öncelikle eski tülü kesip uçlarını dikiyoruz ve daha sonrasında kumaş boyası ile boyuyoruz. Boyama işlemi için bir tencerede su kaynatın ve içerisine bir miktar tuz ilave edin ardından tülü içerisine koyup ocağın altını kısınız.

Ardından sıcak suyu ve tülü bir leğene koyup iyice soğuduktan sonra renk sabitleyiciyi üzerine dökünüz. Tülü daha sonra elde yıkamanızı tavsiye ederim.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git