Tül Efekti Nasıl Yapılır

Tül Efekti Nasıl Yapılır
20 Mart 2018 tarihinde eklendi, 424 kez okundu.

El emeği göz nuru yapılan danteller bir bir kaldırıldı ama gelin görün ki hala bu tarz şeyleri seven hanımlar var. Dantel seven biri olarak yıkama ve ütüleme işi zor geldiği için bende kaldırdım. Eğer dantel kullanmayı çok seviyorsanız tül efekti ile masa ya da sehpa üzerine dantel modeli işleyip ütüleme ve yıkamayla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ahşap boyama üzerine çok hoş duran tül efekti çalışmasını soran hanım arkadaşlarım için bir araştırma yapıp nasıl yapıldığını öğrendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Dantel Tekniği Nasıl Yapılır

Dantel tekniği de tül efektinin diğer adıdır. Bu tekniği yapmayı isteyen hanımlar için aşağıya video ekledim. Beyaz karbon kağıdı üzerine tül efektini çizdikten sonra ince uçlu fırça ile karbon kağıdı üzerinden kontürlerini çekerek işe başlayabiliriz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Ham Ahşap Ürün Alıp Boyama

Dantel modelini kendiniz belirleyip değişik modeller çıkartabilirsiniz. Tül efektini yapan bir hanım şöyle açıkladı ; Zemin boyandı dantel deseni beyaz karbon kağıdıyla çizildi beyaz boyayla ve ince fırça ile boyandı kumaş olayı  beyaz boya glees le inceltildi sürüp son olarak poşetle doku yapıldı.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Çatlayan Mutfak Tezgahına Ne Yapılmalı başlıklı makalemizde çatlayan mermer tezgahı ve çatlayan mutfak tezgahı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git