Tığ İşi Oyuncak Bebek Yapımı

Tığ İşi Oyuncak Bebek Yapımı
20 Mart 2018 tarihinde eklendi, 116 kez okundu.

Tığ işi yapılan oyuncak bebekler son zamanlarda çok sevilir oldu ve bayanlar bu işten para kazanır oldular. Hamarat hanımlar durmaz çalışır 🙂 Siz de bu işi yapmak istiyorsanız öncelikle bu işi yapanların önerisi sabırlı olmanız çünkü bir bebek dört günde bitiyormuş.

Annem kendi zamanındaki oyuncakları anlatırken bez bebekleri olduğunu ve bu bebekleri de annesinin yaptığını söyler. Örgü bebek yapımı şimdi çıkan bir uygulama olmasa da günümüze uyarlanmış olan bir hobi diyebilirim. Süslü ve günümüz çizgi film karakterlerinden alıntı yapılan örgü bebekler çok hoşuma gitse de örgü yeteneğim olmadığı için yapabileceğimi sanmıyorum fakat siz hamarat hanımlara fikir olsun diye araştırıp örnekler sunmak istedim.

Aşağıya bırakmış olduğum videolardan yararlanarak örme oyuncak bebek işine başlayabilirsiniz. Evladınıza harika bir hediye olur hatta si de bu işten para kazanabilirsiniz.

Yapımı ise kısaca şöyle ;

Örgü oyuncak bebekler Nako pırlanta ip  ile örülüyor 2 buçuk  numara tığ  tercih edilebilir kimi yerleri sık iğne tekniğiyle artırıp  eksiltme ya da kaydırma yapılıyor kimi yerleri de trabzan tekniğiyle örülüyor.

Bu da ilginizi çekebilir  Fiskosa Dekupaj uygulaması

örgü oyuncak nasıl yapılır

Her örgü oyuncağın farklı bir eksiltmesi ya da arttırması olabiliyor. Önemli olan trabzan yapmak gibi önemli kavramları öğrenmekten geçiyor. Sitemde el emeği göz nuru olan her şeyi paylaşmaktan büyük keyif duyuyorum. Bu paylaşımlardan biri de amigurumi bebek yapımı olmalı iye düşünmemin sebebi amigurumi örgü oyuncak bebek nasıl yapılır sorusunu çok fazla duymam.

Aşağıdaki görsellerde bulunan  el emeği göz nuru yapılmış olan bu harika bebekler İzel hanıma aittir. Eğer kendisine sipariş vermek ya da bilgi almak isterseniz aşağıda bulunan linki kopyalayarak kendisine ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/amigurumitoys11/?hl=tr

Örgü pamuk prenses yapımı istiyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz sitemizde mevcuttur. Örgü yedi cüceler yapımı için şapkalar ve sakallar çok önemli. Ayakabıları dilerseniz kahverengi dilerseniz siyah olabilir ve kemerler elbet olmalı.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Tül Efekti Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde dantel tekniği ve Tül Efekti Nasıl Yapılır hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Bu da ilginizi çekebilir  Bulmaca Desen Örneği Nasıl Yapılır

Google üzerinden aşağıdaki aramalar ile gelindi:

amigurumi asker bebek

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git