Tezgah Boyama


Boyama işlemini çok seven hamarat hanımlar durmuyor evleri yenilemeye devam ediyor. Tezgah boyanır mı sorusunu çok fazla duyuyorum arkadaşlar bu yüzden granit tezgah boyanır mı konusu haricinde başka konu açmak istedim. Granit tezgah sakın boyamayın yapısı nedeni ile boyanmaz siz boyadım sanırsınız ama boyayı zamanla atar. Diğer tür tezgahlar boyanabilir hatta görsellerde örneklere ulaşabilirsiniz.

Tezgah boyamak için gerekli tüm maddeleri almalı ve sabırla işlem yapmalısınız ve daha sonrasında kullanımına çok dikkat etmelisiniz.

demodern mermer boyama

Demodern mermerler için özel satılan boyalardan almalısınız. Su bazlı boyalar ile bu işlemi yapanlar var. Bunun için gerekli malzemeler su bazlı boya, parmak rulo, ince fırça ve taş vernik. Taş vernik bu işlem için çok önemli. Diğer vernikler mermer için kullanışlı değil taş vernik ile kimyasal madde bile kullanabilirsiniz.

Demodern Tezgah Boyama

Daha önce de belirttiğim gibi bu işlem için dilerseniz bu tür nesneler için satılan özel boyadan alın ya da su bazlı boya ile yapın. Su bazlı boya ile bu işlemi dört kat boyama yaparak yapabilirsiniz. Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmanıza gerek yok.

Granit Boyanır mı

Granit boyanmaz fakat yeni çıkan boyalar ile boyayan arkadaşlarım var ve sonuçlarını henüz bilmiyorum. Size her şeyi boyayabilirsiniz demeyi çok isterim ama ; kullanım açısından mutfak çok su harcanan ve kimyasal madde çok kullandığımız bir alan olduğu için boyanın hafif kalkmasıyla bütün emek mahvolabilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git