Tesbih Yapımı Öğrenme


Tesbih yapımı öğrenen bayanlar evde iş sahibi olabiliyor nedeni ise ; değerli taşlardan yapılan tesbihlerin çok fazla rağbet görmesinden kaynaklanıyor. Facebook da canlı yayıp yapıp açık arttırma ile satılan değerli tesbihler kapış kapış gidiyor. Sadece hediye amaçlı ya da kendiniz kullanmak için tesbih yapımını öğrenmek isteyebilirsiniz hiç fark etmez her anlamda kârlı çıkan siz olacaksınız.

Tesbih Yapımı

Tesbihler dört parçadan oluşurlar. Başlık,püskül, imame ve taş malzemeleri bir tesbih için yeterlidir. Başlık için değerli osmanlı tuğraları ile işlenmiş olanları tercih edebilirken sadede yapabilirsiniz. Taş çeşitleri çok fazladır bunlar ; Kehribar,Erzurum Oltu Taşı,Kuka,Zaza,Akik,Mercan,İnci,Sedef,Ametist,Gümüş,Deve Kemiği,Balina Dişi.

Özellikle oltu taşından yapılan tesbihler en çok sevilen tesbih taşı türüdür. Malzemelerin türüne bağlı olarak alışverişiniz fiyatlanabilir. Taşların mm de ve gramının da çok önemli olduğunu duymuştum. Değerli taşlardan yapılan tesbihlerin üç bin ve beş bin arası satıldığına şahit olmuştum. Siz daha uygun fiyata bir şey istiyorsanız parlak taşlı olanları tavsiye ederim. Özellikle mevlid hediyesi olarak çok şık görünüyorlar.

Tesbih Nasıl Yapılır

Tesbih nasıl yapılır ? Tesbih için en önemli malzemelerden  biri kopmayan ip olmasıdır. Tesbihin ipi dayanıklı olmazsa hemen kopup dağılabilir. Buna bağlı olarak dayanıklı bir tesbih yapılır videosu aratarak araştırma yaptım. Görsellikten ziyade sağlamlığı da önemli bir konu.

Sevdiklerinize tesbih hediye etmek istiyorsanız ve bu tesbihlerde özel olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz ! Videoyu izleyerek ve tesbih malzemesi satan mağazadan malzemeleri kendinize göre alarak işe başlayabilirsiniz.

Hac görevini tamamlayıp gelenler , umre ziyareti yapıp gelenler de hediye olarak tesbih ve namazlık vermeyi tercih ediyorlar ve bu da onlar için güzel bir konu olabilir. Görevinizi tamamlamaya gitmeden tesbihlerini yapıp geldiğinizde hazır bulabilirsiniz.

tesbih yapımı kursu

Tesbih yapmayı çok seviyorsanız ve kursuna gitmeyi düşünüyorsanız halk eğitimde verilen ücretsiz kursları tavsiye ederim. Gerçekten iyi eğitim veriliyor ve iyi bir deneyim kazanıyorsunuz. Eğitimi evden almak isteyenler için de video atan kişilere abone olabilirsiniz.

Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır

Konuyu açarken çok duyduğum bir soru vardı bu da tesbih aldım kehribar olup olmadığını nasıl anlarım diyen arkadaşlarıma hitaben konuyu yazmaktı amacım öncelikle tesbih yapımını anlatıp daha sonra eklemek istedim. Kehribar dediğimiz şey ;çam ağacının içinden çıkan sakızının fosilleşmiş halidir. Reçine dediğimiz çam ağacının balının toprak altında uzun yıllar kalarak taşlaşmasıdır.

Kehribar olup olmadığını anlamak için en basit yöntem tuzlu sudur. Eğer tuzlu suyun içerisine tesbihi atarsak suyun üzerinde kalması gerekir. Suyun dibine çökenler kehribar değildir.

Yazdığım en basit yöntemdir. Siz daha fazla yöntem denemek isterseniz buyrun ;

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git