Teraryum Yapımı Ve Malzemeleri


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Teraryum ; yüzeyi cam ya da plastik fanus ya da akvaryum denilen maddeyle kaplı olan içinde küçük hayvanların yaşadığı ortamı taklit edilerek yapılan objelerdir. Kişiye göre özel ana göre yapımı değişebilir. Dilerseniz geri dönüşüme destek olarak dondurma çubuklarından evler, kibrit çöplerinden banklar deniz kenarından topladığınız midye kabuğu ya da taşlarla süsleyebilirsiniz.

Teraryum Yapımı

Zamanınızın boşluğuna bağlı olarak teraryum yapımını bir iki günde bitirebilirsiniz . Eğer ; içindeki malzemeleri de kendiniz yapmak istiyorsanız biraz daha fazla sürebilir bu size kalmış olan bir durum. Teraryum yaparken bir yandan da  eğlenebilir ya da çocuğunuzla zaman geçirmek için de bunu bir fırsat bilip ona da bu konu ile alakalı işler verebilirsiniz. Teraryum yapmak için hobi malzemeleri satan mağazaları ziyaret ederek dilediğiniz ürünleri seçip bulamadığınız nesneleri de kendiniz yaparak teraryum yapımını tamamlayabilirsiniz.

Dilerseniz videodan destek alarak yapımını kolaylaştırabilirsiniz. İlk kez teraryum yapacaklar özellikle sizlere sesleniyor 🙂

Teraryum Malzemeleri

Teraryum için malzemeler nereden aldığınıza bağlı olarak ya da fanusun büyüklüğüne göre değişiyor örneğin ; fanus büyükse daha çok malzeme alır iken minik bir fanusun malzemesi de ücreti de daha az olur. Dilerseniz renkli kum ya da çim tabaka alıp alt kısmını oluşturabilirsiniz. Tüm malzemeleri yazacak olursak ; fanus, çim,minik objeler  (ağaç,bank,ev ) kızınızın ya da oğlunuzun oyuncaklarından bile faydalanabilirsiniz.

Teraryum Nasıl Yapılır

Teraryum yapımı konusunda tecrübe kazanmış olan Füsun hanım bizleri aydınlatmak için yapımı hakkında kısaca bilgiler verdi. Kendisine buradan çok teşekkür ederim. Teraryum nasıl yapılır sorusuna cevap olarak ; Önce çalışacağım fanusa karar veriyorum. Sonra kime yapacağım, bu kişi nelerden hoşlanabilir , işi nedir  ya da günün anlamına uygun bir tema belirliyorum. Örneğin ; Öğretmenler gününe özel olarak bir kaç adet yapmıştım. Sonrası tamamen doğaçlama elimdeki malzemeye göre şekilleniyor.Çoğu zaman tamamen içimden geleni yapıyorum.
Hiç bir yerden kopya çekmiyorum.

İçindeki objeleri genellikle sıcak silikonla sabitliyorum ama; bu çimde işe yarar yani kumda olmaz. Kum kullanmak isteyenler kullanım açısından biraz daha tedbirli olmalılar ama; kumun güzelliği de şu isteyen objelerin yerini kafasına göre değiştirebilir ki bence bu çok eğlenceli.

Teraryum yapımını çok seven Füsun hanım ücret olarak gerçekten cüzi bir miktar ile inanılmaz güzel ürünler satıyor dilerseniz kendisine aşağıya bırakmış olduğum adresten ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Teraryum ne kadar ya da teraryum fiyatı nedir sorularını soran arkadaşlarım fiyatı istediğiniz teraryuma bağlı olarak değişebiliyor . Sevdiklerinizi şımartmak için kendiniz yapabilir ya da Füsun hanıma ulaşabilirsiniz.

Fusun.sel@yandex.ru

Konu hakkında görüşleriniz için yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git