Tepsiye Dekupaj Yapımı


Tepsiye Dekupaj Yapımı

Eskiyen tepsinizi üzerine dekupaj uygulayarak süs eşyası niyetine kullanabilirsiniz. Halk eğitim de bununla ilgili ders verildiğini de duymuştum evde boş durmayı sevmeyen hanımlar için ideal düşünce olabilir. Tepsi üzerine resimli kağıdı yani dekupajı yapıştırdıktan sonra kenarlarını desene uygun şekilde boyarsanız sonuç harika oluyor.

Dekupaj tepsi desenleri için aşağıda bulunan görseller sizlere örnek olabilir. Eğer yeni bir tepsiyle bu işlemi yapmak isteseniz tepsinizi tahta seçmeniz daha iyi sonuca ulaştıracaktır.

Ahşap tepsi boyama nasıl yapılır diye soran arkadaşlar için kısaca anlatmak istiyorum öncelikle malzemeler tepsi, dekupaj deseni, yapıştırıcı , boya ve fırça. Önce tepsiyi boyayıp kurumasını beklemelisiniz. Tepsi kuruduktan sonra yapıştırıcıyı sıkıp dekupaj desenini yapıştırmalısınız ve eğer deseni tamamlayacaksanız kenarlarını resime uydurarak boyamalısınız

Çelik tepsi boyama işlemi ise yine aynı şekilde yapılmalı ve boya için iyice kurumasını beklemelisiniz. Boya kuruduktan sonra dekupaj işlemine geçebilirsiniz.

Metal tepsiye dekupaj nasıl uygulanır metal tepsiye dekupaj aynı tahta tepsiye uygulandığı gibi uygulanır yani farklılık yok. Eğer siz de bu işlemi yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer uygulamalar için sitemizi takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Tepsiye Dekupaj Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. paspas dedi ki:

    Tepsiye Dekupaj Yapımı ile ilgili aramalar. dekupaj tepsi desenleri. ahşap tepsi boyama desenleri. ahşap tepsi boyama nasıl yapılır .çelik tepsi boyama metal tepsiye dekupaj nasıl yapılır ahşap tepsi boyama ve süsleme
    tepsi boyama örnekleri ahşap tepsi boyama peçete

Sayfa başına git