Tavla Kutusu Boyama

Tavla Kutusu Boyama
13 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 359 kez okundu.

Tavla uzun yıllardır sevilen bir oyun ve neredeyse her evde bulunur ve kış aylarının kahve eşliğinde en çok oynanan oyunlardan biridir. Boyamayı seven hanımlar durmayıp tavla kutusu boyama işlemine de el atmışlar. Boya değen her şey gibi tavla da harika güzel olmuş. Dışını ya da dama oyunu oynadığınız kısmı kullanmıyorsanız direk boyama ya da dekupaj yapabilirsiniz eğer oynuyorsanız direk vernik atabilirsiniz.

Ahşap Tavla boyama

Ahşap tavla boyama işlemi eğer boyama işlemini daha önce yaptıysanız aynı işlemleri yaparak boyamanızı tamamlayabilirsiniz. Eğer hiç boya yapmadıysanız gerekli malzemeler ; boya,fırça dekupaj yapacaksanız dekupaj kağıdı ve tutkalı ya da stencil yapacaksanız stencil ve kağıt bant gerekli.

BUNA BAKTINIZ MI?  Balkon Yenileme Çalışması

Boyama işlemi için ilk olarak astar kat atmalısınız. Astar kat için astar boyanız yoksa boyanızı bir miktar alıp bir kasede sulandırdıktan sonra boyama işlemine geçmelisiniz. Aşağıdaki görselde bulunan tavla örneğinden kendinize fikir edinebilirsiniz. Tavla öncelikle boyandı sonra üzerine dekupaj uygulandı. Tavla boyamak için su bazlı boya sizin için ideal. Parmak rulo ile yapılan işlemler her zaman daha güzel oluyor. İşlemlerinizin tamamı bittikten sonra vernik atabilirsiniz.

En az üç kat boyama yapmalısınız bunun için her kata bir gün kuruma süresi vermelisiniz. Soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Rengini Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Çocuk Odası Takımını Griye Boyama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git