Tavandaki Rutubete Kesin Çözüm


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Tavanda bulunan rutubet problemini yıllardır yaşıyorum bu yüzden bu konuyu diğer konulardan çok daha fazla araştırdım nedeni ise her sene boya yapmak can sıkıcı olabiliyor. Boya yapmak temizlik demek , temizlik de yenilik fakat her sene aynı enerjiyi kendiniz de bulamayabilirsiniz ya da çocuklar yüzünden zaman kalmayabilir.

Rutubet için kesin çözüm ararken boya yapmaya da devam ediyordum ve bir çok yöntem denedim, cif ile sildim. Çatı katı olduğu için çatıyı temizledim nereden kaynaklandığını bulmaya çalıştım derken çok yoruldum ve gözümün önüne gelen bir çözümü hep olmaz ki bu diyerek iteledim durdum oysa ki boş yere uğraşmışım !

Rutubetli duvara ne yapılmalı

Tavandaki rutubet için kesin çözüm çamaşır suyu imiş! Tabii çamaşır suyu ile temizliği de denedim ama hep silerek. Oysa  ki fısfıslı bir plastik şişeyi boşaltıp yarı su yarı çamaşır suyu koyarak tavana çok yakın mesafeden sıkıp yarım saat bekletmek kesin çözüm müş. Boya da yapsanız bir zaman sonra kararma yaparken çamaşır suyu ile sıkıp bekletmek en az 6 ay kararma yapmasını engelliyor.

rutubet temizleme

Temizliğinizi yaparken sıktığınız alan altında eşya bırakmayın ve eski kıyafet giyip saçınızı da örtün ki zarar görmesin. Bu yöntemi yapıp hala geçmedi demeniz imkansız çünkü ; her sene bu yöntem ile aman misafirim gelir de tavanım berbat olur mu korkusu yaşamaktan kurtuldum.

Siz de bu rahatlığı yaşamak için bir gününüzü bu işleme ayırarak evinizdeki odalara fısfıs ile çamaşır suyu sıkıp temizlik yapın ve diğer günlerde keyfini çıkarın . Bir gününüzü ayırın demekten kastım eşya çekip keyiften fazladan temizlik yapmak. Tavanlarımın beyazlığını gördükçe ben öyle yapıyorum nedense.

Hadi size kolay gelsin.

Etiketler:

Tavandaki Rutubete Kesin Çözüm Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mukadder Karasu dedi ki:

    Müthiş çok sevindim bunu okuduğuma yıllardır aynı dertten müzdaripim teşekkürler 👏

  2. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    mutlaka denicem ben debu konudan rahatsız olanlardan biriyim

Sayfa başına git