Tavana Stropiyer Nasıl Yapılır?


Stropiyer işlemi evi daha süslü ve şirin gösterdiği için artık yeni yapılan her evde yapılıyor ve stropiyer olmayan evlerde boya badana zamanı öncelikle bu işlemi yapıp boya işlemine geçiyor. Tavana stropiyer nasıl yapılır sorusunu kendim de çok araştırdım nedeni ise mutfağım da bir odam da stropiyer olmaması. Usta olmadan da yapabileceğimizi düşünüyoruz eşimle beraber. Size de yardımcı oluruz umarım.

Strafor Köpük Nasıl Yapıştırılır?

Strafor köpük fiyat olarak maliyeti çok düşük fakat ; ustaya yaptırmaya kalkınca emek de eklendiği için fiyatlar ustaların merhametine bağlı olarak değişiyor , bazıları ufak bir ücret talep ederken bazıları da öyle bir fiyat söylüyor ki yaptırmaktan vazgeçiyoruz. Strafor köpük nasıl yapıştırılır sorusu diğer yazdığım başlığın aynısı aslında strafor köpük ya da stropiyer fark etmiyor.

Strafor köpük işlemi için bazı ustalar silikon bazı ustalar alçı tavsiye ediyor oysa ki kendilerine özel olarak üretilen yapıştırıcıyı kullanırsanız kullanım açısından daha sağlıklı olacaktır. Strafor köpük yapımında önemli olan kenar kısımlar oraları birbirine güzel denk getirip birleştirmek işini öğrendiğinizde işi kavramış olacaksınız. Arada yarım cm kadar boşluk kalabilir bu önemli değil alçı ile kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki videodan destek alarak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Biz henüz işleme başlamadık başlayıp bitirince sizlerle paylaşacağım 🙂

stropiyer montajı nasıl yapılır resimli anlatım

Bir de resimli olarak anlatım yapmak istedim. Eğer internet kotanız fazla yoksa resimlere bakarak da yapabilirsiniz stropiyer işlemini. Tavanlar süslü olunca evin eşyası da evde ayrı güzel oluyor di mi hanımlar ? İşlemi yapınca bizimle paylaşırsanız büyük mutluluk duyarız.

İlk aşama

İkinci aşama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git