Tava İçerisine Dekupaj yapımı


Eski tavaları atmıyoruz yeniliyoruz. Tavalar genellikle teflon tarzı olunca çizilebiliyorlar ve çizilen teflon tavalar sağlık açısından iyi olmadığı için boyayıp süsleyip duvara asabiliriz. Tavadan saat yapımı çok sevilen bir işlem olduğu için siz de yapabilirsiniz.

Eski Tava Değerlendirme

Eski olan ne varsa artık atılmıyor hamarat hanımlar boya ve fırça ile inanılmaz güzel uygulamalara imza atıyorlar. Eski tavadan neler yapılır sorusunu duyduğum an itibarile hemen araştırmalara başladım. En güzel olan tavadan saat yapımı ya da dekor yapımı diye karar verdim. Eski tavaı değerlendirmek için gerekli malzemeler ; boya,fırça dekupaj kağıdı dekupaj tutkalı eğer stencil düşünüyorsanız stencil kağıdı ve vernik.

Verniklerin matlık ya da parlaklığı size kalmış işlem için bir zorunluluk arz etmiyor tercih size kalıyor.

Tavadan Saat Yapımı

Tavadan saat yapmak için benim gibi bozulmuş saatiniz varsa onu değerlendirebilirsiniz eğer yoksa saat satışı yapan kişilerden bulabilirsiniz. Tavadan saat yapmak için numara olarak sticker kullanmak en akıllıcası bence sticker olarak satılan rakamları alıp (iki adet) işleminizi 2-3 liraya halledebilirsiniz.

Öncelikle tavayı boyamalısınız evinizde su bazlı boya varsa hemen işleme geçebilirsiniz. Boyama işlemi için ilk olarak astar kat atmalısınız bunun için de boyayı 3/2 oranında sulandırın ve bir gün bekleyin ardından ikinci kat için boyayı 3/1 oranında sulandırın ve boyayın ardından diğer katlar için sulandırma yapmadan boyama işlemini tamamlayın. Eğer dekupaj yapacaksanız boya işleminiz bitince dekupaj kağıdınızı fırça yardımıyla tutkalllayın ardından tavaya yerleştirin ve üzerini iyice tutkallayın. Son olarak da tutkal kuruyunca bir kaç kat vernik atıp tavaı duvara asabilirsiniz.

Eğer siz de bu işlemi yapmayı düşünüyorsanız işleminiz bittikten sonra bizimle paylaşabilirsiniz.

Yapılan işlemleri gördükçe ben de mi yapsam acaba diye düşünmeden edemiyorum. Kolay gelsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git