Taşlarla Süsleme Modelleri

Taşlarla Süsleme Modelleri
3 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 727 kez okundu.

Taşlar bile geri dönüşüyor artık onları da yerde bırakmaya kıyamaz olduk 🙂 Şaka bir yana taşlar ile yapılan sanatsal çalışmalar bile var artık. Taş tablo yapımı,taştan paspas yapımı, taş ile dekoratif kase yapan bile gördüm. Taş ile yapılan tabloları en çok yazlık evlerde ya da balkonlarda beğeniyorum. Yazlık eviniz varsa sahilden topladığınız taşları kullanmadığınız ojeler ile buluşturarak çok güzel şeyler üretip boş zaman değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Aşağıdaki görsellere göz atarak siz de bunlar taştan mı yapılmış diyebilirsiniz. Taştan yapılan paspas hem suya dayanıklı oluyor hem de ayakkabı tozu yüzünden yıkama derdiniz olmuyor üzerine su dökmeniz yeterli.

Taştan Paspas Yapımı

Topladığınız taşları keçe ya da mukavva üzerine yapıştırarak üzerini tamamen kaplayın suyla teması iyi olsun istiyorsanız keçeyi tercih edin daha sonra üzerine stencil ya da çizim yapın ve en son olarak da vernik atın.

BUNA BAKTINIZ MI?  Çelik Kapıyı Beyaza Boyama

Taştan anahtarlık yapımı

Öncelikle eski anahtarlığınızı kullanacaksanız direk boyama ve taş ile desen vererek yapabilirsiniz eğer elinizde anahtarlık yoksa marangoz da kestirerek ya da tahtakale gibi yerlerde çok ucuza satılan anahtarlıkları alıp içini boşaltarak kendiniz süsleyebilirsiniz.

Taş Tablo yapımı

Taş tablo yapımı için dilerseniz tamamen taş ile kaplayıp öyle boya yapabilirsiniz eğer bir kaç taş kullanacaksanız öncelikle tahtanızı boyayarak işleme başlamalısınız. Daha sonra taşları boyayıp yapıştırmalısınız en son olarak da vernik atmayı unutmayınız.

Taş boyama sanatı uzun süredir var ve bu aralar çok yapılıyor öncelikle ufak tefek figürleri boyayarak başlayın daha sonra tablolarla paspaslarla devam edebilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Taş Tablo Yapımı Resimli Anlatım

 

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Rengini Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git