Tahta Kasalar ile Neler Yapabilirim


Tahta Kasalar ile Neler Yapabilirim

Başlığı soru şeklinde yazdım çünkü ; çok fazla cevabım vardı bu yüzden en iyi başlık bu olacağını düşündüm. Tahta kasa dediğim babalarımız pazar konusunu abarttıkları zaman kasa kasa domates salata meyve getirebiliyor eve ve bazen biz de kasa ile çilek vb şeyler alabiliyor bazen de başka yollar ile elimize geçebiliyorlar.

Kısaca elimizde var olan bu kasaları değerlendirmek için, ayakkabılık,tv ünitesi,dresuar,kitaplık,dolap ve daha bir çok şey yapabileceğimizi araştırarak buldum.

Çilek kasasından neler yapılır sorusuna cevap olarak boyanarak harika bir kitaplık yapan arkadaşım var görseli aşağıdadır. Siz de çilek kasalarınızı rengarenk boyayarak ve üst üste yapıştırarak ya da birbirlerine çakarak duvara monte edebilirsiniz.

Kasalardan raf yapımına örnek olarak  aşağıdaki bütün görsellere bakabilirsiniz kimi portmanto kimi kitaplık kimi tv ünitesi yapmış.

Plastik kasa nasıl değerlendirilir diye soran arkadaşlarım var onlar için de yeni bir konu hazırladım ve site içerisinde bulmanız mümkündür. En çok hoşuma giden ayakkabılık oldu çünkü ayakkabınızı puf şeklinde olan kısmına oturarak rahat rahat giyebilirsiniz.

Eğer sizin de soru ya da görüşleriniz olursa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Kasadan komodin yapmayı düşünenler öncelikle hobi sitelerinden ayak almalılar eğer evlerinde eski komodin varsa ayaklarını söküp kasa ile beraber boyamaları yeterli.

Puflu olan ayakkabılık için marangozlara ölçü belirtilerek puf kısmını yaptırabilir ya da uygun ölçüde tahta kestirip üzerine sünger döşeyerek kumaşı zımbalayarak siz de yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Tahta Kasalar ile Neler Yapabilirim Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. öğrenci evlerine uygun dedi ki:

  aile evlerine değil de öğrenci evleri için ideal olabilir. Bir çoğu Türkiye standartlarının altında tasarımlar.. Tabiki öğrenci evleri için böyle bir dert olmadığı için rahatlıkla eski kasalar ile evlerine dekor verebilirler.

 2. plastik kasadan yapılabilecekler dedi ki:

  Geçenlerde interneti gezerken, plastik kasalar ile bebek beşiği yapıldığını görmüştüm gerçekten çok güzeldi.. Özellikle plastik kasaları kullanarak harika geri dönüşümler yapabilirsiniz..

  Özellikle tarladan meyve ve sebzelerin çıkışında koydukları plastik meyve kasaları ile, boyanılabilir özellikleri olduğundan çok değişik şeylerin yapılabileceğini düşünüyorum.

  Plastik kasa nasıl değerlendirilir ile ilgili aramalar, meyve kasası nasıl boyanır, tahta kasa nasıl boyanır, çilek kasası süsleme, meyve sandığı boyama, meyve kasası nereden alınır, meyve kasası süsleme, meyve kasasından saksı, meyve kasası boyama

 3. paspas dedi ki:

  meyve kasaları soba tutuşturucu olmak dışında çok fazla işe yaramaktadır. 🙂

 4. ayten dedi ki:

  Buradaki Tahta kasalar ile alakalı olan yazınız da güzel di teşekkür ederim

  https://www.paspas.org/plastik-kasadan-neler-yapilir/

Sayfa başına git