Süs Kabağı Nasıl Süslenir

Süs Kabağı Nasıl Süslenir
29 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 301 kez okundu.

Süs kabağına susak diyen de var su kabağı diyen  de var. Ben süs kabağını tercih ediyorum çünkü; süs amaçlı kullanılıyor. Süs kabağını süslemek için öncelikle bulaşık teli ile temizlemelisiniz. Daha sonra kabak ıslak haldeyken işlem yapılamayacağı için kurumasını beklemek gerekli. Kuruyan kabak üzerine motifler çizerek şekiller verebilirsiniz.

Motifler için örnekler aşağ-+ıdaki görsellerden bakabilirsiniz. En hoş duran motifler süs kabağını delip boyadıktan sonra içerisine lamba koyarak yapılanlar. Bu lambaları abajur olarak kullanabilirsiniz. Bu motifleri yapabilmek için çok fazla sayıda delik delmeniz gerekebilir bu deliklerin sayısı bini bile geçebilir.

Su kabağına desen nasıl çizilir sorusunu çok fazla duyuyorum cevabı çok basit desenlerini kendinize göre ya da geometrik olarak çizebilirsiniz bunun için kalem kullanmanız yeterli daha sonra bu desenler üzerine delikler açarak ya da çizimler üzerini boyayarak süsleyebilirsiniz.

Süs kabağını teraryum olarak da kullanabilirsiniz. Dekor amaçlı komodin ya da sehpa üzerine koyarak kullanabilirsiniz ya da duvara asabilirsiniz.  Süs kabağını yumurtalık olarak kullanan bayanlar kabağı tavuk ya da horoz şekline getirip süsleyebilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Yerli Malı Haftası Pano Hazırlama

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Örgü Puf Yapımı Anlatımlı başlıklı makalemizde örgü puf anlatımlı, örgü puf fiyatları ve örgü puf yapımı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Google üzerinden aşağıdaki aramalar ile gelindi:

minik sûs kabağı nasıl sûslenir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git