Su Şişesinden Poşetlik Yapımı


Su Şişesinden Poşetlik Yapımı

Başlık basit bir uygulama gibi durabilir fakat aşağıdaki görsele bakınca siz de vay bee diyeceksiniz eminim 🙂 Elinde bulunan her ürünü değerlendirmeyi bilen hamarat arkadaşlar yine durmamışlar çalışmış ve üretmişler. Marketlerde satılan büyük boy su şişesinin ömrünü uzatmak ve kendine lazım olan başka bir eşya üretmek için gerekli malzemeler ile çok güzel bir ürün çıkmış ortaya mesela ben olsam gider bir yerden poşetlik alırdım ve cebimdeki para da eksilmiş olurdu ama bayan elindeki imkanlarla kendi poşetliğini kendi yapıp parasını cebinde tutmaya devam etmiş.

Pet şişeden Poşetlik yapmak için gereken Malzemeler

20 litrelik atık pet şişe veya damacana şişe
puantiyeli kumaş – siyah ve pembe renkleri harika oluyor. Puantiyeli kumaş evinde olmayanlar normal desenli kumaşlar da kullanabilir. artık siz nasıl güzel gözüksün istiyorsanız o şekilde yapınız bizde siyah kumaş vardı onu kullandık.
puantiyeli kumaşı şişenin üzerine işleyecek malzemeler ve yapıştırıcılar. Biz silikon tabancası ile yapıştırdık. Dileyen aynı renk tığı ile de yapabilir. artık elinizde kullanmadığınız geri dönüşüm de kullanabileceğiniz ne varsa onu deneyiniz. Fazladan ürün satın alımı yapmayınız.

Atık pet şişe nasıl değerlendirilir diye soran arkadaşlarım vardı alın size geri dönüşüm. Aşağıda bulunan görselde ki ürün dışında başka şekiller vererek ya da renk olarak koyacağınız alana göre uydurarak evinizi şenlendirebilirsiniz.

Öğretmenler neredeyse her sene atık şeyleri değerlendirmek amacıyla öğrencilere atık ürünlerden bir şey yapıp getirin diyor ve atık pet şişeden çöp kovası, poşetlik, mandallık, oyuncak sepeti daha bir şey yapabilirsiniz.

Etiketler:

Su Şişesinden Poşetlik Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. paspas dedi ki:

  Su Şişesinden Poşetlik Yapımı ile ilgili aramalar
  damacanadan poşetlik yapımı
  kolay poşetlik modelleri
  kutudan poşetlik yapımı
  gelin poşetlik
  ıslak mendil kutusundan poşetlik yapımı
  bez poşetlik yapımı
  kardan adam poşetlik
  tülden poşetlik yapımı

 2. paspas dedi ki:

  şişeyi çevirirken puantiyeli kumaş bulamayanlar, eski Tülleriniz ile de çevirme yapabilirsiniz. 19Lt damacana büyük gelirse daha küçük su şişeleri ile de çevrilebilir..
  10lt veya 5litre olan şişeler ile de çevrilir.. Buradaki amaç geri dönüşüm yapmak. yapacağınız poşetlik için yeni ürünler satın alabilirsiniz ama bunu fazla yapmamaya dikkat edin. Mümkün olduğunca eski kullanmadığınız ürünleri harcayalım.

Sayfa başına git