stor perde temizliği nasıl yapılmalı


Güneşlik kullanmayı bırakalı uzun zaman oldu. Artık evlerde güneşlik görmüyoruz nedeni de stor perdenin yıkanma ve ütülenme derdinin kolay olması daha doğrusu ütü derdi hiç olmaması ve cam da daha güzel durmasından kaynaklanıyor. Stor perdeleri alırken mutlu oluyoruz evimize ayrı bir hava katıyor , yeni eşya almak her daim güzel ancak temizlik konusunda şüpheye düşebiliyoruz. İlla yıkamaya ver diyen kişilere katılmıyorum, halı yıkama firmalarına güvenmiyorum. Halı yıkama makinesi ile halı koltuk vs her şeyi evde yıkıyorum ve stor perde için de balkonda yıkamayı tercih ediyorum. Siz de her şeyi kendim yaparım ve içim rahat olur diyen annelerden seniz gelin bakalım stor en iyi nasıl temizlenir beraber görelim.

stor perde yıkama evde nasıl yapılır

Evde stor perde yıkamak için gerekli malzemeler , perde yağlı ise bulaşık deterjanı değilse halı şampuanı ya da leke çıkarıcı ürünler tercih edebilirsiniz. Ben halı şampuanı ile yıkıyorum ve mutfak storu için bulaşık deterjanı da ekliyorum. Perdeyi yavaş yavaş açarak  deterjan döküp fırçalıyorum ve duruluyorum. Halı nasıl yıkıyorsanız işlem aynı, boncuklu ve dantelli kısımlara nazik davranmanız yeterli.

Yerinden çıkartmak için birinden yardım alabilirsiniz. Yardım alabileceğiniz kimse yoksa alttaki videodan destek alarak kendiniz yapabilirsiniz.

Perdeyi tutan kıskaçlardan perdeyi çıkartmanız yeterli.

Çıkartmadan Stor perde yıkama

Çıkartmadan yıkama işlemini , yıkama işlemi olarak anmak hoş değil aslında. Yıkama olmuyor sadece silme oluyor ve arada sırada koltuk halı siler gibi üzerinden silerek temizleme işlemidir. Çıkartmadan yapılan işlemler çok temiz olmuyor ben memnun kalmıyorum. Çıkartamıyorsanız birinden yardım alın ya da yıkamaya verin , yılda en az bir kez bu işlem yapılmalı .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git