Stencil ile Duvar Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Stencil  ile duvar boyama o kadar çok sevildi ki hobi marketleri inanılmaz para kazanır oldular. Özel silindir kutularda gönderilen stencil ları sizde çok sevenlerden iseniz öncelikle nasıl yapıldığını neler gerekli olduğunu araştırın daha sonra işleme geçin, nasıl yapıldığını araştırmadan işleme geçen biri olarak tavsiye ediyorum 🙂

Stencil ile duvar boyama işlemi için gerekli malzemeler ; stencil yapıştırıcı ki bu yapıştırıcı hayat kurtarıyor kesinlikle tavsiye ederim,stencil,boya ve parmak rulo (fırçalar ile çalışma çok zor)

Tuğla stencil

Tuğla stencil en sevilen stencillar arasında bir ara taş desen görünümlü duvar kağıtları çok satarken şimdi bu stencil daha çok seviliyor nedeni ise daha gerçekçi durması. Tuğla stencil ile alçıdan taş desen de yapabilirsiniz.

Uzaktan davulun sesi herkese hoş geliyor ,yapılan emeklere kötü olmuş deyip geçebilen kişilere bu kızgınlığım. Oysa ki nereye ne kadar emek harcanmış malzeme harcanmış değil mi öncelikle bunu düşünüp sonra yazalım ya da konuşalım. Bu kızgın yazışmayı stencil yapıp üstelik gece uyumayıp (çocuklardan zaman kalmıyor) bu işlemi yapıyor. Bence gayet iyi olmuş sonucu aşağıdaki görsellerden fark edeceksiniz mavi olan stencil çalışmasından bahsediyorum.

Duvara stencil modelleri

Duvara göre olan bir çok stencil modeli mevcut. Önemli olan zevkinize göre kendiniz seçim yapmanız dilerseniz daha çok alan boyama seçimi dilerseniz sadece kıyı şerit gibi olanlar dilerseniz büyük bir obje seçerek bir iki adet yapabilirsiniz ya da çocuk odası gibi alanlar için ayıcık ya da yıldızlı stencil çeşitleri çok doş duruyorlar.

Yapımı ise biraz zahmetli ama sonucu çok güzel. Öncelikle stencil yapıştırıcısını duvara sıkıyoruz ve stencil düzgün şekilde duvara yapıştırıyoruz ardından bir kaba içerisine de alüminyum folyo koyuyoruz ki kap boyayı içmesin daha fazla kullanalım ardından parmak rulo ile minik minik boyayı kaba dökerek boyama yapmak, çok boya alırsanız ruloya taşma olabilir ya da görünüm koyu olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git