Soyulan Kapı Kolu İçin Çözümler (ev)

Soyulan Kapı Kolu İçin Çözümler (ev)
8 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 321 kez okundu.

Kapı kolu soyulma problemini evlendikten sonra yaşadım nedeni ise panel kapılara takılan kolların yeterince fırınlanmamış olması ya da kalite düşüklüğü diye düşünüyorum. Siz de bu problemi yaşayanlardansanız çözüm arayışı içerisinde olabilirsiniz. Bu konu için çok fazla araştırma yapıp sorunu yaşayanlara sordum ve bir kaç çözüm yoluna ulaştığım anda sizlerle paylaşmak istedim.

Soyulan panel kapı kolları için çözümler ;

Kapı kollarınızı çıkartmadan önce zımpara sonra boyama işlemi yapmak çözümler arasında en iyisi olduğu için diğer çözümleri unuttum diyebilirim. Aşağıdaki videodan yararlanarak bu işlemi basit şekilde yapabilirsiniz.

Kapı kolu boyama işlemi

Bu işlem için gerekli malzemeler; kağıt bant,metalik krom rengi dilerseniz dekupaj yapabilirsiniz bunun için peçete ya da dekupaj kağıdı,dekupaj tutkalı ve vernik yeterli Vernik sadece dekupaj yapılan yere uygulanmalıdır.

Krom metalik rengi üzerine dekupaj yaparsanız iyi sonuç alamayabilirsiniz bu yüzden dekupaj yapacağınız alanı su bazlı başka bir boya ile boyayın derim. İlk olarak krom metalik rengi ile kilit olan kısmı boyayıp ardından tutma kısmına beyaz ya da dilediğin renk ile boyayıp iyice kuruduktan sonra dekupaj yapacağınız peçete ya da kağıtlardaki istediğiniz kısımları kesip dekupaj tutkalı ile tutkallayın ön ve arka kısmını da aynı şekilde. Daha sonra kapı koluna yapıştırırken de bir kat daha tutkal sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından dekupaj üzerine bir kat vernik atın ki deforme olmasın.

Bu da ilginizi çekebilir  Tv Ünitesi Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalı?

Dilerseniz dekupaj yapmadan direk bir boya ile (krom metalik ya da gold) boyayın ve kurumasını bekleyin. İşlem çok basit ve kolları değiştirmekten daha ucuz. Soyulma çizilme gibi sorunlar için yapıcı olarak tek çözüm bu.

Soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Stencil ile Duvar Boyama başlıklı makalemizde Duvara stencil modelleri ve Tuğla stencil hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git