Sospeso Tekniği (kağıt rölyef) İle Tablo Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Sospeso tekniği dilimizdeki anlamıyla kağıt rölyef çalışması ile duvarınıza şık bir tablo yapmak istiyorsanız hemen başlayabiliriz. Kağıt rölyef tekniği ile beğendiğiniz kağıt üzerindeki resimleri tablo haline getirebilirsiniz.

Kağıt rölyef tablo

Kağıt rölyef için açılmış bir çok kurs var, yani eğitimini almak istiyorsanız ücretsiz ya da ücretli olarak yazılıp gidebilirsiniz. Benim gibi acemi olarak bir şeyler denemek için ise videodan ya da yazılarımdan yararlanabilirsiniz.

Öncelikle seçtiğiniz kağıttaki resmi almak için obje dışında kalan alanları çıkararak objeyi kesip alın. Daha sonra kenarlarını siyah kalem ile çizin. Bu işlem sonunda üç boyutlu tablonuz olacak.

El emeğinizle bu gibi işlemler yapmayı seviyorsanız sitemize göz gezdirebilirsiniz. Kağıt rölyef çalışması için elinizde seçtiğiniz kağıdın aynısından bir kaç adet olması gerekli üç boyutlu görünmesi için bu şart.

Bu teknikte en çok çiçekli çalışmaları beğeniyorum gerçekten çok hoş duruyorlar ve bu tarz tablolar fiyatı yüksek olduğu için kendimiz yapmak en güzeli. Üç boyutlu dekupaj olarak  da bilinen sospeso tekniği için kağıtlar özel olarak satılmaktadır bunun için sıradan kağıtlar ile bu çalışmayı yaparsanız çok güzel durmayabilir. Diğer malzeme ise ucu top olan tornavidaya benzeyen bir alet yardımı ile kabartma yapmak gerekiyor.

Sekiz kat yapılan bir çalışma var aşağıda ve inanılmaz güzel olmuş. Videoyu izleyerek yapmak en iyisi ve zamanla alışıyor insan çok da zor değilmiş diyebiliyoruz.

Kağıt rölyef işlemi bittikten sonra illa ki üzeri cam bir şeye koymak gerekmiyor çünkü üzerine atılan vernik ile çok kolay tozu alınabilinir.

Şahsen ben holümdeki ayna kenarlarına bu çalışmayı yapmayı çok istiyorum malzemelerini daha iyi araştırıp hemen yazıyorum sizlere ve tabi kendim için; sır vernik,rölyef için kağıt,ucu top olan vida gibi olan alet (zaten rölyef malzemeleri set olarak satılıyormuş)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git