Soda Şişesi Süsleme


Elinizde soda şişesi varsa boyayarak süsleyerek  dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Soda şişesi süsleme çok eğlenceli bir aktivite dilerseniz (varsa) çocuğunuz ile değerli zaman geçirmek için güzel fikir olabilir. Altı tombul olan soda şişeleri özellikle çok güzel oluyorlar. Doğum günleri için şişeleri biriktirip hediyelik ürün olarak da verebilirsiniz . Soda şişesi süsleme işlemi için malzemeler size kalmış su bazlı boya, (hangi renk isterseniz ) kurdele , tül, boncuk , koku…

soda şişelerini değerlendirme

Soda şişesini en iyi değerlendirme şekli bence oda kokusu şekline çevirmek. Açık parfümlerden yararlanabilirsiniz. Daha önce kokulu taş vs yaptıysanız ondan artan koku ve yağ da olabilir. Bir kaç adet çöp şiş de taktınız mı tamamdır. Kalan kısım ise boyama ve süsleme. Boyama işlemi için ilk kata 3/2 oranında ikinci kata 3/1 oranında sulandırma yaparak boya yapmalısınız. Her kat için bir gün boyanın kurumasını beklemelisiniz. Tamamen kapanana dek boyayın . Dekupaj yapmak isteyenler dekupaj tutkalı ihtiyacınız olacak diğer yapıştırıcılar da olur ama yıkama işlemi için kullanışlı olmuyorlar.

Örneğin aşağıdaki görselde görmüş olduğunuz soda şişeleri ;

Boyanmış ya da halat iple dolanmış olarak süslenmiş son olan ise hediyelik mumluk olarak dekore edilmiş.

soda şişesinden baharatlık

Soda şişesini baharatlık olarak kullanmak için altılı takım olarak yaparsanız çok daha iyi olabilir. Öncelikle yine boyama işlemi ardından da dilerseniz süsleme yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz. Aşağıda bulunan baharatlıklar da size örnek olabilir.

Eğer soda şişelerini çok fazla yıkayarak kullanmayı düşünüyorsanız etiketlerini asetonla çıkarıp boyamadan da kullanabilirsiniz. Soda şişesinden lamba bile yapmak mümkün yeter ki isteyin !

Etiketler:

Soda Şişesi Süsleme Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Pınar dedi ki:

    soda şişesini süslemek bu kadar basit ve bu kadar güzel görsellik oluşturduğunu ilk defa görüyorum.

Sayfa başına git