Soda Şişelerinden Neler Yapılır ?


Soda Şişelerinden Neler Yapılır ?

Hiç bir şeyi çöpe atmak istemeyen marifetli hanımlardan bu seferde soda şişlerini değerlendirme fikirleri edindim. Hele bir soda şişelerinden yapılmış tablo buldum ki gerçekten harika. Biraz boya biraz malzeme ve biraz beceri ile yapılmayacak iş yok . Soda şişelerinden bir çok şey yapılır örneğin;  biblo, üzerini halat iple kaplayın pipetlik olsun, rengarenk boyayıp içine bir dal gül koyun vazo olsun ve aşağıda bulunan örnek gibi durmayıp tablo yapın.

Soda Şişesinden Süs

Soda şişelerinden salona süs eşyası olarak dediğim gibi vazo,dekor eşyası yapabilirsiniz ve bunun için de dilerseniz halat iple üzerini kaplayabilirsiniz ya da üzerini boyayarak içine çiçek koyabilirsiniz. Halat iple kaplama işi için gerekli malzemeler, soda şişesi, ip ve silikon tabancası. Şişeye yapıştırıcıyı sürerek halat ipi yavaş yavaş dolayıp kurumasını bekleyin.  Boyama işlemi yaptıysanız kuruma işlemi tamamlanmadan süsleme yapmayınız.

Soda Şişesinden Tablo Yapımı

Soda şişesinden tablo yapımı için dilediğiniz ölçülere göre tahta parçası kestirdikten sonra tahtanın arkasına dilerseniz çift taraflı bant yapıştırarak duvara asabilirsniz fakat çivi ile duvara monte edecekseniz halat ip gerekiyor ve halat ipi 10 cm kadar kesip iki ucundan zımba ile tutturup bir yandan da tahtanın arka kısmına yapıştırınız. Sonrasında tahtayı istediğiniz renk ile boyayıp kurumasını bekleyiniz. Bir yandan da soda şişeleri boyayıp elinizde bulunan eşyalarla süsleme yapın ve daha sonrasında tahtaya şişeleri yapıştırın ve sağlamlığından emin olun. Şişelerin rengi aşağıdaki gibi ise boyamanıza gerek kalmayabilir.

Soda şişesi ile yapacağınız geri dönüşümler sadece şişeye yapacağınız işlemeler ile sınırlı değildir.. Soda şişesinin kapağı ile bile çok güzel tasarımlar yapabilir, hali hazırda çöpe atacağınız kapaklar sizler için çok değerli hale gelebilir. sitemizde ilerleyen haftalarda soda şişesi süsleme  ile alakalı değişik yazılara yer vermeyi düşünüyoruz, bu hususta talebiniz olursa yorumlar kısmına yazınız ki istek olan  konuları paylaşmak istiyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git