Siyah Tepsiyi Beyaza Boyama İşlemi


Siyah Tepsiyi Beyaza Boyama İşlemi

Mutfağının her köşesini boyayan bir arkadaşım tepsisi kenarda sırıtınca onu da boyamış ve bende sizlerle paylaşmak istedim. Mutfağının dolaplarıyla başladıktan sonra masa, sandalye beyaz eşyalar ve sonunda parkeyi de boyamıştı bakalım tepsi sonrasında ne boyayacak 🙂 Boyama işlemi yapan hanımlar fark etmiş olmalı sanki psikolog ile saatlerce konuşup bütün dertlerinizi orada bırakmış gibi hissediyorsunuz herkese tavsiye ederim.

Tepsi Boyama malzemeleri

Tepsi boyama maliyetli bir iş değildir ve evinizde daha önceden kalma boya ve fırça varsa hiç para harcamanıza gerek de kalmaz. Boya ve fırçanız yok ise bu işlem size 15 tl ye patlar fakat boyanız arttığından daha bir çok şey boyayabilirsiniz.

Tepsi Boyama Teknikleri

Tepsi boyama adına bir çok teknik var mesela dekupaj yapıp kenarını boyama işlemi var ki bir arkadaşım bu işe öylesine başlayıp şimdi para bile kazanır oldu. Peçete ile dekupaj işlemi var ve çatlatma,eskitme , budama gibi bir çok işlem ile tepsi boyayabilirsiniz.

Eğer tepsiniz çizildiyse ya da eskidiyse boyayarak yenileyebilirsiniz. Tepsi boyama işlemi için öncelikle astar kat atıp bir gün boyunca kurumasını beklemelisiniz ve fırça izi istemiyorsanız rulo kullanmanızı tavsiye ederim. Boya markası olarak su bazlı boyalar kokusuz olduğu için ben su bazlı boya kullanıyorum. Aşağıda bulunan görseldeki gibi kulplarını farklı renk yaparsanız daha cici olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git