Siyah Konsolu Beyaza Boyama İşlemi


Siyah Konsolu Beyaza Boyama İşlemi

Evinizde eskitme ya da renginden sıkıldığınız konsol hala duruyorsa boyama ,stencil ve dekupaj gibi uygulamalarla yenilemek çok kolay. Aşağıda bulunan konsol on yılı devirmişti şu an da herkes ne zaman aldın kaça aldın diye soruyormuş. Boyama işlemi benim için stres atma , hobi ve en sinirli olduğum an bile olsa elime fırçayı alınca hemen sakinleşiyorum çünkü evim için güzel bir şey yapmak çok hoşuma gidiyor.

Konsol boyama işlemi için gerekli malzemeler; konsol,boya ve fırça eğer stencil yapacaksanız stencil kağıdını önceden almalısınız. Aşağıda bulunan konsolda yapılan işlemler boyama ve stencil. Konsol ilk olarak astar kat atılıp iki gün bekledikten sonra ikinci katı biraz daha koyu boyayıp bekletilmiş ve son katta tamamen kapanmış.

stencil işlemi en son yapılıyor ve onun içinde ayrı renk boya gerekiyor (daha net belli olması için zıt renk olmalı) Stencil yapacağınız alana kağıdı tutup üzerini boyamanız yeterli.

Son olarak da eğer vernik gerekiyorsa vernik atmalısınız. Su bazlı boyalar verniksiz çok dayanıklı olmuyor. Vernik işlemi ile uygulama tamamlanmış oluyor. Eğer işleminiz bittiyse bizimle paylaşabilirsiniz.

Eğer işlemiş kendiniz yapmaktan korkuyorsanız birine rica edebilirsiniz çünkü dışarıdan birine parayla boyatmak da maliyetli olabiliyor. Bir konsolu boyamak için 200 tl isteyenler duymuştum. Oysa çok basit bir olay.

Etiketler:

Siyah Konsolu Beyaza Boyama İşlemi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. orji erko dedi ki:

  Gerçekten başarılı bir boyama olmuş, fakat resimlerde gözüktüğü kadar başarılı mı onu bilemiyorum.
  astar çekerek mi yaptınız yoksa direk boyayı üzerine mi vurdunuz?

  Ayrıca beyaz üzerine parlak altın sarısı çıta çekince harika bir görüntü oluyor becerebilirseniz tavsiye ederim ama çıtayı önce boyamak gerekirdi kolaylık için.

  1. evcil dedi ki:

   aynen konsol boyama çok güzel olmuş

Sayfa başına git