Simitçi Sehpası Nasıl Boyanır

Simitçi Sehpası Nasıl Boyanır
26 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 449 kez okundu.

Bir kaç yıl öncesinde çiçeklikler çok moda idi ki hala moda ama şu an simitçi sehpası daha moda oldu. Boyanmış hali de var elbet fakat ücret olarak biraz pahalı gelebilir bu yüzden de ham olarak alıp boyamanızı tavsiye ederim. Son dönemlerde çıkan stencil şablonlar ve dekupaj kağıtları ile inanılmaz güzel tasarımlar yapıp evinizi daha modern ve el emeği kokan bir yer haline getirebilirsiniz.

Simitçi Sehpası Boyamak

Simitçi sehpaları artık zigon sehpalardan daha çok tutuluyor nedeni ise üzerinin tepsi gibi olması nedeniyle daha kullanışlı. Simitçi sehpası boyama işlemi için gerekli malzemeler ; su bazlı boya,fırça eğer stencil yapacaksanız stencil kağıdı ya da dekupaj yapacaksanız dekupaj kağıdı ve tutkalı son olarak da vernik.

BUNA BAKTINIZ MI?  Dekupaj uygulaması hakkında bilinmesi gerekenler

Boyama işlemi için öncelikle astar kat atmalısınız boyayacağınız ürün hiç boyanmamış olduğu için akrilik boya ile de boya yapabilirsiniz. ilk boya yapılan nesne her zaman daha kolay boyanır ve daha kolay kapanır. Astar kat için boyanızdan bir mikta alıp 3/2 oranında sulandırdıktan sonra boyama işlemine başlamalısınız. Sulandırma yapılmadan direk boya yaparsanız nesne boyayı içmek de zorlanır ve zamanla atabilir ya da her zaman sulandırılmış boya ile yapılan boya daha güzel görünür diyebilirim sizlere.

Ahşap Sehpa Boyama Örnekleri

Sehpanızı dilediğiniz renk boyayabilirsiniz koyacağınız alana bağlı olarak uyumlu bir ya da tam tersi zıt bir renk seçimi yapabilirsiniz. Boya işleminiz bitince stencil işlemine geçebilirsiniz. İşlemlerinizi kuruduktan sonra dekupaj da yapabilirsiniz dekupaj ya da stencil işlemleri için sitemizden yardım alabilirsiniz bu konuları ayrıntılı olarak anlatmıştım daha önce.

BUNA BAKTINIZ MI?  Mukavvadan Mumluk (fener) Yapımı

Aşağıdaki görsellerden kendinize fikir edinebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Rengini Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git