Şelale Çiçek Yapımı


Şelale çiçek yapımı geri dönüşüm projeleri arasında en sevilenler arasında. Şelale çiçek yapımını hanımlar dekor açısında çok hoş durduğu için ve en çok da kırılan seramik ürünleri değerlendirmek için seviyor. Eğer sizin de eliniz de kırık seramik kupa ya da çaydanlık gibi bir şey var ise onu değerlendirme zamanı.

Şelale çiçek yapımı için gerekli malzemeler ; çay bardağı (seramik kupa) çay altlığı,silikon,çiçek,çatal. Çatal eski olsun çünkü içeride gözükmeyecek ve bir daha kullanılamayacağından dolayı ziyan olmamalı.

Fincan şelale yapımı ise öncelikle çatalı aşağıda bulunan resimdeki gibi bardak ve tabağa yapıştırıyoruz bunun içinde silikon kullanıyoruz. Daha sonra bardak içerisinden başlayarak çiçeklerle süsleyerek tabağı da doldurduktan sonra işlemi bitiyoruz. Tabi önce silikon sürüyoruz çiçeklerden önce. Daha sonra da dilerseniz boncuk kurdele elinizde ne varsa kalan kısımları süsleyebilirsiniz.

Aşağıda bulunan görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz. Sayfamızda çiçek şelale nasıl yapılır konusunu anlatmış oldum. Geri dönüşüm projesi olarak , hobi amaçlı bir uygulama aramak için ya da temizlik vs konular için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Çiçeklerle şelale yapımı için illa ki çay bardağı gerek yok kırılmış olan seramik eşyalarınızı değerlendirerek yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git