Sehpayı Maviye Boyama

Sehpayı Maviye Boyama
22 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 196 kez okundu.

Evinizde bulunan sehpalar eskidi ise boyayarak yenileyebilirsiniz. Sehpa boyama işlemi için gerekli malzemeler ; boya ve fırça. Boyanız su bazlı bir boya ise işleminizi daha rahat yapabilirsiniz çünkü ; su bazlı boyalar koku yapmaz. Sehpayı maviye boyama işleminde orta sehpa ya da zigon sehpa hiç fark etmez işlem aynıdır.

Eğer zigon sehpa boyayacaksanız boya tam kurumadan iç içe geçirmemelisiniz. Sehpayı maviye boyama işlemi için öncelikle astar kat atmalısınız . Zımpara yapmak size kalmış eğer pürüz varsa yaparsanız tabi çok daha iyi sonuç alırsınız. Astar kat için özellikle satılan astar boyalardan aldıysanız ilk katı atın ve iyice kurumasını bekleyin eğer elinizde astar boya yok ise su bazlı olan boyanızı biraz sulandırarak astar boya elde edebilirsiniz. Diğer katlar için sulandırma yapmayacağınız için sulandırmanız gereken miktarı bir kaba alıp öyle boyama yapmanızı tavsiye ederiz.

İşlem tamamen kapanması için üç dört kat boya gerektirebilir ve her gün kurumasını bekleyeceğiniz için biraz sabır gerekli küçük bir nesneyi de boyasanız aynı süreç gerekli.

Bu da ilginizi çekebilir  Kuş Kafesinden Neler Yapılır

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Gazeteden Biblo Ev Yapımı başlıklı makalemizde Gazeteden çubuk yapımı, Gazeteden dekor ev yapımı ve gazeteden ev yapımı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git