Sehpaya Stencil Uygulama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Stencil işlemi bayanlar tarafından çok sevilen bir uygulama nedeni ise herkes tarafından yapılabilir olduğu kadar uygulandığı her alan da ayrı bir şık durması. Sehpaları yenilemeyi düşünen hamarat bayanlar artık düz boyamalar da yetmediği için herkes kendi evinin mimarı oldu 🙂 Düz boyama yetmeyen hamarat hanımlar dekupaj ya da stencil yapmadan dahası eskitme , budak çalışması gibi çalışmalar ile üzerinden geçmeden beğenmez oldular.

Ahşap Sehpa Boyama

Sehpanız ahşap ise ya da farklı bir madde ise hiç fark etmez yeni çıkan su bazlı boyalar ile artık her yer boyanabilir yeter ki boyama uygulamasının dikkat edilmesi gereken yerlerini özenle yapın. Dikkate dilmesi gereken maddeler ise ; astar kat atmak, verniğin alana göre değişmesi örneğin ; fayans gibi yüzeyler için taş vernik gerekir. Öat ya da parlak olması önemli değildir. Astar kat için boyadan bir miktar alıp 3/2 oranında sulandırmalısınız. Bazı hanımlar sulandırmadım direk boyadı diyebilir siz onlara uymayın çünkü ; direk sulandırmadan boyanan hangi nesne olursa olsun zamanla ufak bir dokunuşla dökülme yapabilir. Boyayı nesnenin yavaşça içmesini beklemek için astar kat şarttır.

Sehpaya Stencil Yapmak

Boyama işleminiz bitince ki en az üç kat boya atmalısınız.  Vernik atmadan önce stencil ya da dekupaj işlemini tamamlamalısınız eğer unuttuysanız hafif bir zımpara ile verniği kaldırıp stencili uygulayabilirsiniz. Stencil için stencil kağıdı ve kağıt bant gerekli.

Stencil üzerine dekupaj da yapabilirsiniz. Aşağıdaki görsellerden kendinize fikir edinebilirsiniz. Soru ya da görüşleriniz bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git