Sandalye Kaplama ve Boyama


Kaplama işlemlerini hanımlar artık evde yapıyor. Diledikleri kumaşları beğenip aldıktan sonra zımba ile sandalyelerini yeniliyorlar. Siz de bu işlemi evde yapmak istiyorsanız detaylı anlatımdan destek alarak ve görsellere göz atarak fikir edinebilirsiniz.

sandalye kaplama nasıl yapılır

Sandalye kaplama işlemi için öncelikle kumaş pazarlarından ya da kumaşçılardan dilediğiniz kumaşı beğenip sandalye ölçünüzü söyledikten sonra ya da kendiniz hesaplayarak alışverişinizi yaptıktan sonra zımba makinesi yardımıyla kaplama işlemine geçebilirsiniz.

Oturak kısmını çıkartılabilen bir sandalye ise çıkartın ve üzerindeki sünger kullanılır durumda ise kumaşı biraz fazla kesip iyice gererek yavaş yavaş zımbalamaya başlayın zımbalı kısım altta kalmalı.

Videolar anlatım olarak daha iyi olduğu için aşağıya bir sandalye kaplama videosu ekledim. Biraz cesaret ve sabırla sandalyelerin değişimini yapıp hem eğlenin hem de işlem bitince mutluluğunuzu sevdiklerinizle paylaşın.

sandalye boyama nasıl yapılır

Sandalyeleri hem boyamak hem de kaplamak istiyorsanız önce boyayın sonra kaplayın ki kumaş boya lekesi olmasın. Çiçekli kumaşlar bu yıl çok moda ve çok şık duruyorlar bunun yanında da beyaz gibi açık renkler çok tutuluyor. Boyama işlemi için gerekli malzemeler ; parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmaya gerek yok.

Boyama,değişim, geri dönüşüm konularına ilgi duyuyorsanız sitemizi takip edebilirsiniz. Özellikle ahşap boyama konularını çok sevdiğim için sayfamda bu konuları daha çok olduğunu siz de görebilirsiniz.

Etiketler:

Sandalye Kaplama ve Boyama Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Neşe Birinci dedi ki:

  Harika olmus

 2. Mukadder Karasu dedi ki:

  Teşekkür ederiz bu bilgiler için 👏

 3. Mukadder Karasu dedi ki:

  Çok güzel olmuş ve herkezin yapması gereken bir çalışma bence

 4. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  süper bayıldım ne kadar yetenekli insanlar var

 5. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  harika dönüşümler yapanların ellerine sağlık

 6. Mukadder Karasu dedi ki:

  Boş vakitlerimizde evimizi güzelleştirmek için uğraşabiliriz.

 7. palmiyekocak dedi ki:

  Salonunuz, Cafeniz, Restoranınız için şık görünümlü son derece rahat kapitoneli, düz, kumaş veya deri kaplama olara…

Sayfa başına git