sandalye boyama nasıl yapılır


Sandalye boyama işlemi hakkında sorular çok alıyorum bu yüzden detaylı olarak anlatmak istedim. Ahşap ya da deri fark etmez yeni çıkan su bazlı boyalar ile sandalyeleri boyamak artık çok basit. Yaz yaklaşması ile boyama işlemleri de yavaş yavaş başladı ve hatta hızlandı hanımlar boya işlerini bir an önce bitirip tatil planları yapmak istiyor ve içlerinde ben de varım.

Ahşap sandalye boyama ve yenileme

Ahşap olan sandalyeleriniz de pürüz varsa ve cilalı ise çok kısa sürecek olan bir zımparalama yaparsanız işleminiz daha kaliteli olacaktır. Boyama işlemi için gerekli malzemeler  ;parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmaya gerek yok.

Son olarak vernik atmayı unutmayın.En az üç kat vernik atmalısınız ve üç hafta dikkatli kullanmalısınız.

deri sandalye boyama

Deri sandalye boyamada vernik atılmaz. İşlem aynıdır yani gerekli malzemeler  ; parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmaya gerek yok.

Deri olan baza başlığımı boyadım ve gayet memnunum . Umarım siz de memnun kalırsınız.

Etiketler:

sandalye boyama nasıl yapılır Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. sinem dedi ki:

  Benm sandelye d2mirden boyanırmı acaba

 2. Neseirmak birinci dedi ki:

  Sahane yaaa bayildim

 3. Mukadder karasu dedi ki:

  Krem rengi deri sandalyelerim iyice soldu ve deride delikler oluştu. Sandalye örtüsü almayı düşünüyordum. Su bazlı boyayla boyandığını bilmiyordum. Makale için teşekkürler😘

 4. Aysel üstün dedi ki:

  Çok güzel olmuş iyi fikir👍😉

 5. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  Yarışma sayesinde tanıdığım sayfanızın bundan sonra müdavimi olacağım kesin.

Sayfa başına git