Salon Takımlarını Boyama İşlemi Nasıl Yapılır


Salon Takımlarını Boyama İşlemi Nasıl Yapılır

Evimizin eşyaları yıpranınca yenilemeyi düşünürüz fakat yeni görünüme sahip olması da bizim elimizdedir. Bir kutu boya ile harika değişiklikler yapabilirsiniz. Dilediğiniz renk boya ile dilerseniz eski model eşyalar gibi görünmesini sağlayıp çok pahalıya satılan mobilyalar gibi yapabilir ya da modern görünüm sahibi yapabilirsiniz.

Boyama işlemi sonrasında yapılan budak çalışması,dekupaj uygulaması ya da eskitme  gibi çalışmalar ile daha renkli hale getirebilirsiniz. Boyama işlemini yapmadan önce mobilyanız da pürüz varsa zımpara yapmalısınız.

Zımpara işlemi bittikten sonra ilk kat olan astar boyama işlemine başlayabilirsiniz. Astar işlemi için boyayı 3/2 oranında sulandırmalısınız. Astar kat işlemi bittikten sonra bir gün kurumasını beklemelisiniz. İkinci kat işlemine geçince boyayı 3/1 oranında sulandırmalısınız ve yine bir gün kurumasını beklemelisiniz ve işlemi rulo ile yaparsanız iz kalmaz. Son katta boyayı hiç sulandırmayınız.

Boyama işlemi bittikten sonra yukarıda yazdığım budak gibi çalışmalara geçebilirsiniz ve bu çalışmalar için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm çalışmalar sitemizde bulunmaktadır.

Aşağıda bulunan görsellerden de örnek alabilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin sizlere.

Budak çalışması için kısa özet

budak rengi için seçtiğiniz boyaya glaze ekledikten sonra budak görünümü verecek olan objeyle aşağı yukarı yaparak işlemi gerekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Salon Takımlarını Boyama İşlemi Nasıl Yapılır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Budak çalışmasını sitenizden öğrendim mutlaka denicem

Sayfa başına git