Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
5 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 474 kez okundu.

Evin en çok kullanılan alanı olan salon dekorasyonu biz hanımlar için çok önemlidir. Salon da tv izleriz, muhabbet ederiz misafir ağırlarız vs bir çok şey yaparız bu yüzden salonumuzun büyüklüğüne ve aile ihtiyaçlarına göre eşya seçimi yaparız. Eşya seçimi yaparız ama yine bir eksik kalır o da dekorasyondur sadece eşya bir anlam ifade etmez önemli olan eşyayı nasıl zenginleştirebiliriz sorusunun yanıtıdır. Bu yüzden bu konuya değinmek istedim.

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon takımınızı seçtikten sonra halı nasıl olmalı ,perde ne renk olmalı ya da olmalı mı, kruvaze tül mü sadece stor mu diye aklımıza bir sürü soru gelir. Çalışan biri iseniz stor perde gibi seçimler yaparsanız tül yıkamaz perdenizi arada bir yıkamaya verirsiniz stor perdeler tüllerden daha az yıkanma ihtiyacı duyuyor . Eğer kruvaze tül seçimi yapacaksanız pencerenin tam ölçüsünü almayın biraz daha büyük olunca çok daha güzel duruyorlar çünkü.

BUNA BAKTINIZ MI?  Kozalaklardan Neler Yapılır?

Eğer düz tül takacaksanız yanlarına kanat takmazsanız sıradan kalabilir bu yüzden düz tül olan odaya kanat perde kesinlikle olmalı. Tv ünitesi odanızın büyüklüğüne göre alınmalı ve İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız genellikle evler küçük oluyor ve bu evlere büyük tv ünitesi alırsanız sehpa gibi dekor gibi şeylerden kendinizi mahrum etmiş olursunuz.

Duvar rafları çocuklu evler için en önemli kurtarıcı bence örneğin ; ben oğlum yürümeye başladıktan sonra bir tek çerçeve bile koyamadım üniteye ya da komodinlere bu da beni çok üzüyordu duvara raf taktıktan sonra dilediğim gibi süsleyebildim. Aşağıdaki görsellerden kendinize fikirler edinebilirsiniz.

Eğer soru ya da görüşleriniz olursa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Gazeteden Afrikalı Kadın Yapımı

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerilerİ başlıklı makalemizde Küçük Salon İçin Mobilya Önerileri, L Tipi Küçük Salon Dekorasyonu ve Salon Dizaynı Nasıl Olmalı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git